Střelec z nákupního centra v USA nikoho nezranil, sám spáchal sebevraždu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 11. 2013 12:27) - Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V nákupním centru v americkém městě Paramus, ležícím asi 30 kilometrů od New Yorku, se v pondělí krátce před zavírací dobou střílelo. Policie středisko evakuovala a dnes nad ránem místního času (dopoledne SEČ) nalezla tělo údajného útočníka, který spáchal sebevraždu. Nikdo jiný při incidentu zraněn nebyl. 

Střelba, ilustrační foto

Střelba, ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Střelce policie identifikovala jako dvacetiletého Richarda Shoopa, který pracoval v místní pizzerii, podrobnosti o nálezu jeho těla ale nezveřejnila. Stanice WNBC nicméně uvedla, že se zastřelil ve sklepě nákupního centra. Televize Fox News s odvoláním na nejmenovaného člena bezpečnostního sboru oznámila, že Shoop chtěl zabít určitého člověka, ukázalo se ale, že jeho oběť nakonec do obchodního domu nepřišla. 

Podle televizní stanice WCBS-TV se střelba ozvala kolem 21:30 místního času. Zásahové jednotky následně dostaly rozkaz prohledat několikapatrové středisko obchod po obchodu. V celém areálu se podle záchranářů ukrývalo několik tisíc zákazníků i obchodníků. 

"Všichni jsou v bezpečí, nikdo nebyl zraněn," řekl starosta Richard LeBarbiera. 

Jeden ze svědků v televizi popsal podezřelého jako bělocha, oblečeného do černých džínů, kožené bundy a motocyklové helmy. 

Nákupní středisko Garden State Plaza, patřící australské firmě Westfield, je jedním z pěti velkých obchodních středisek v Paramusu, známém jako jedna z hlavních nákupních destinací v okolí New Yorku. 

Incident se odehrál dva měsíce po tom, co skupina ozbrojenců spjatých s teroristickou sítí Al-Káida napadla nákupní středisko v keňském Nairobi, kde zabila 67 lidí. 

Tagy: USA střelba v nákupním centru

Zdroje: ČTK