Střelec v Texasu zabil šest členů své rodiny. Včetně čtyř vlastních dětí

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Šest lidí včetně čtyř svých dětí zastřelil muž v americkém státě Texas. Tragédie se odehrála ve městě Spring, které leží asi 40 kilometrů severně od Houstonu. Útočník byl brzy po vraždách dopaden. 

Mezi mrtvými jsou chlapci staří čtyři a 14 let, dívky ve věku sedm a devět, třiatřicetiletá žena a o šest let starší muž. Vrtulník přepravil do nemocnice vážně zraněnou patnáctiletou dívku, rovněž dceru střelce. 

 

Právě ta policisty po střelbě zavolala a upozornila, že její otec má v plánu odjet do domu prarodičů a postřílet i je. Policie médiím sdělila, že podle jednoho ze svědků vedla k tragickému činu domácí rozepře související s rozpadem rodiny. 

Podle zástupce šerifa místní policie Thomase Gillianda je dívka v nemocnici v kritickém stavu. Její informace však pomohly k rychlému dopadení otce, řekl Gilliand. Policisté na něj narazili, když seděl v autě nedaleko domu. Vousatý třicátník jim poté začal ujíždět, policejním autům se jej však po několika minutách podařilo obklíčit v jedné z nedalekých ulic, kde zastavil. Když se k němu policisté přiblížili, "jen seděl ve svém autě a díval se na nás", popsal Gilliand, podle nějž muž neprojevil vůbec žádné emoce. 

Poté s policisty více než tři hodiny vyjednával, než vystoupil z auta a bez odporu se vzdal. 

 

 

 

Tagy: vražda střelba Texas

Zdroje: ČTK