Střední Čechy jsou stále "potmě". 2500 domácností je bez proudu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 8. 2013 16:18) - Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Ve středních Čechách je situace s výpadky elektrického proudu po nedělní bouři nejhorší ze všech krajů. Asi 2500 domácností je stále bez elektřiny. Do dnešního večera by se měly dodávky proudu ve všech domácnostech obnovit, řekl mluvčí skupiny ČEZ Martin Sobotka. V celé ČR je bez proudu zhruba 4000 domácností. Výpadky proudu jsou způsobeny pády stromů do vedení, které často strhly celé sloupy. 

Výpadek elektřiny

Výpadek elektřiny,zdroj: ThinkStock

Ve středních Čechách je stále vyhlášen kalamitní stav. "Situace se od dnešního rána podstatně zlepšila, do tmy by se měly všechny domácnosti rozsvítit, slíbit to ale nemůžu," řekl po 15:00 Sobotka. 

Bouřka do Středočeského kraje dorazila v neděli v podvečer. Podle mluvčí středočeských hasičů bylo nejvíce výjezdů na Benešovsko, Berounsko, Prahu-západ a Kutnohorsko. Hasiči vyjížděli hlavně ke stovkám stromů, které spadly na cesty, rodinné i víkendové domy, auta, železniční tratě nebo do drátů elektrického vedení. Prudký a vydatný déšť nestačila pobírat kanalizace, voda se dostávala do sklepů. 

Dnes hasiči pokračují s čerpáním vody ze zatopených sklepů a likvidací nalomených či padlých stromů. Na některých železničních tratích jsou po bouřce vlaky stále zpožděny. Provoz na trati Praha - Beroun bude omezen do středy, některé vlaky jsou nahrazeny autobusovou dopravou. 

Tagy: bouřka výpadek elektřiny

Zdroje: ČTK