Strauss-Kahn se prasečinek nedopustil, rozhodl soud

- Aktuality autor: pal

Soud ve francouzské Lille zprostil bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna obvinění z kuplířství. Kahn byl podezřelý z toho, že se několikrát zúčastnil večírků s prostitutkami. Kromě Kahna stanulo u soudu dalších 13 lidí, obviněných ze stejného činu. I oni ale byli nakonec zproštěni obžaloby. 

Dominique Strauss-Kahn odešel od francouzského soudu bez trestu

Dominique Strauss-Kahn odešel od francouzského soudu bez trestu,zdroj: Profimedia.cz

Soud od února posuzoval hlavně to, zda Strauss-Kahn věděl, že sexuální večírky, které se konaly v letech 2008 až 2011 v severní Francii, v Paříži a ve Washingtonu a které organizovali jeho známí podnikatelé, byly sjednávány s pasáky a prostitutkami. Samotná prostituce není ve Francii trestná, ale kuplířství ano.

Strauss-Kahn přiznal, že měl zálibu v podobných bouřlivých večírcích a v sexu s mnoha ženami. Soudu ale tvrdil, že nevěděl, že přítomné byly prostitutky a že byly placeny.

Žádný z předvolaných svědků to nevyvrátil a prokurátor už před vynesením rozsudku připustil, že proti obžalovanému není dost důkazů.

Šestašedesátiletému levicovému politikovi hrozilo až desetileté vězení a pokuta 1,5 milionu eur (41 milionů korun). V případu bylo společně s někdejším významným francouzským politikem obžalováno z kuplířství dalších 13 lidí. Také oni byli zproštěni.

Tagy: Francie zahraničí sexuální aféra

Zdroje: ČTK