Stovky demonstrantů prošly Brnem. Pochod nebyl agresivní

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Stovky aktivistů prošly dnes pod heslem Kašleme na vaše ploty ulicemi Brna. V rámci akce Protestfest zamířili mladí lidé na koncerty, přednášky a další akce do parku v Pisárkách. Pochod byl poklidný, potvrdila policejní mluvčí Petra Vedrová. Asi dvouhodinový pochod začal v centru Brna. Do ulic vyšlo na začátku asi 500 lidí, další se po cestě přidávali.

 Podle organizátorů jich bylo nakonec kolem 1000. "Čekáme, že další lidé ještě přijdou večer do Pisárek," uvedla za organizátory Adéla Smažilová.    

Mladí lidé nesli v průvodu několik hesel. Mezi jinými "Tank není odpověď" nebo "Stop autům, škodí nám všem". Průvod přitom doprovázela dvě auta s reprodukovanou hudbou. Na několika místech museli policisté na pár minut zastavit dopravu.    

"Tento rok jsme chtěli poukázat na pomyslné ploty ve společnosti a ty, kteří je hlídají. Stejně tak jsme ale chtěli reflektovat snahy těch, kteří se tyto bariéry snaží odstranit," uvedl jeden z organizátorů akce Martin Máša.     Protestfest je festival alternativní kultury a aktivismu, jehož součástí jsou přednášky, koncerty a další akce. Průvod z Moravského náměstí do Pisárek byl jen částí programu, na který navazuje dnes večer i v dalších dnech série přednášek, diskuzí a happeningů.     

Tagy: Brno aktivisté

Zdroje: ČTK