Státní maturita dopadla úplně tragicky. Nejhůř od svého počátku

- Aktuality autor: Šárka Novotná

Letos u maturit pohořelo téměř 19 procent studentů. Je to nejhorší výsledek od zavedení státních maturit v roce 2011. Loni propadlo 18,2 procenta účastníků maturit. 

Maturanti se ve srovnání s loňským rokem zhoršili ve všech předmětech.

"Problém není ani tak meziroční zhoršení, ale příliš vysoké procento neúspěšných. Je to neefektivní a neekonomické. Podle mého názoru je příliš mnoho studentů na maturitních oborech," řekl Radiožurnálu ministr školství Marcel Chládek.

Podle mluvčího centra pro přípravu maturit Cermat Jana Pohanky vedle matematiky, z níž propadlo 24,1 procenta studentů, dopadla nejhůře němčina s více než pětinou neúspěšných.

Neúspěšnost prvomaturantů ve společné části se oproti loňsku zvýšila o 2,5 procentního bodu. K výraznému meziročnímu zhoršení došlo v angličtině, kterou tentokrát nezvládlo 9,5 procenta maturantů. Loni to bylo o 3,1 procentního bodu méně. Z češtiny propadlo 6,8 procenta studentů, což je o 0,4 procentního bodu více než loni. 

V řádném termínu na jaře absolvovalo první pokus maturitní zkoušky 70.236 žáků. Bezmála deset tisíc přihlášených nakonec k maturitě z různých důvodů nešlo.

Tagy: cermat státní maturity střední školy neúspěch

Zdroje: ČTK