Šťastný rezignoval na post radního, platí nabídka pro TOP 09

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Šéf pražské ODS Boris Šťastný ve čtvrtek předal novému primátorovi Bohuslavu Svobodovi podle vlastního slibu rezignaci na místo radního. Místo jedenáctého radního je neobsazené a prý je stále k dispozici pro TOP 09.

Řekl to Svoboda. Šťastný byl zvolen do funkce v úterý pouze formálně, aby byl naplněn zákon. Pozici jedenáctého radního totiž koalice nabídla Zdeňku Tůmovi (TOP 09), který ji ale odmítl. 

Rada je ze zákona jedenáctičlenná, ODS proto navrhla pražského předsedu a poslance Šťastného. V úterý uvedl, že nominaci přijal jen z formálních důvodů, aby nová rada mohla fungovat a slíbil, že hned druhý den rezignuje. 

Svoboda: Místo zůstává jako výzva pro TOP 09

"Rezignační dopis mi (Šťastný) předal na zahájení rady," řekl Svoboda. Místo radního podle něj nyní zůstane neobsazeno. "Zůstává jako výzva pro TOP 09 i nadále," dodal. 

Čtvrteční jednání rady bylo podle Svobody neformální, její členové se prý seznamovali s fungováním rady. Další zasedání si vedení města naplánovalo na pátek. Na něm proberou například termín, kdy by měl být schvalován rozpočet, bavit se budou také o rozdělení kompetencí v radě. Některé oblasti jsou totiž podle Svobody nastaveny nelogicky a je potřeba je změnit.

Tagy: svoboda ODS radní primátor Šťastný

Zdroje: ČTK