Starec kvůli sporům ve straně odmítl post ústředního tajemníka ČSSD

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Martin Starec v sobotu na Ústředním výkonném výboru ČSSD odmítl nominaci na ústředního tajemníka. Prosazoval ho úřadující předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, křídlo kolem jeho soupeře jihomoravského hejtmana Michala Haška bylo proti. Obě skupiny se kvůli tomu prý ostře pohádaly.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Podle jednoho z účastníků jednání Starec řekl, že nechce, aby volba stranu rozdělovala. ČSSD tak bude bez ústředního tajemníka zřejmě asi až do březnového sjezdu. 

Právě před tímto volební sjezdem v sociální demokracii zuří boj o moc mezi dvěma nejvážnějšími kandidáty na předsedu, Sobotkou a Haškem. Na pátečním předsednictvu se podařilo Sobotkovi prosadit nominaci Starce až napodruhé a podle některých informací bylo jednání velice bouřlivé.

Starec počká do sjezdu

Středočeský hejtman David Rath, který patří do křídla Bohuslava Sobotky, nazval místopředsedu strany Milana Urbana z Haškova konkurenčního tábora, hajzlem. Rath to ovšem popírá a tvrdí, že se jej snaží jeho odpůrci očernit.

Pokud by byl Starec zvolen, jeho hlavním úkolem by byly úspory výdajů ČSSD. Jeho mandát by trval do březnového sjezdu sociálních demokratů. Zde se zřejmě Starec o post tajemníka ucházet bude.

Úsporný rozpočet ČSSD

"Kompetence ústředního tajemníka tak nyní přecházejí na úřadujícího předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku," sdělil mluvčí strany Martin Ayrer. 

ÚVV ČSSD se zabýval také návrhem rozpočtu strany pro příští rok, který schválil. "Zahrnuje několik úsporných opatření tak, aby bylo zajištěno splacení současných závazků ČSSD a bylo zachováno vyrovnané hospodaření strany," uvedl Ayrer.

Tagy: ČSSD tajemník strana

Zdroje: ČTK