Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Záhrobská nedojela slalom ani ve Flachau

Slalom Světového poháru alpských lyžařek 4. února 2011 v německém Arberu - Zwieselu. Na snímku fan-club Veronika Zuzulová. ROMAN TUROVSKÝ / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Šárka Záhrobská podruhé za sebou ve Světovém poháru nedokončila první kolo slalomu. Po nedělním nezdaru v Courchevelu nedojela v úterý do cíle první jízdy ani v rakouském Flachau. Ze tří slalomů v sezoně tak má na kontě jen dvacet bodů za 13. místo z úvodního závodu v Aspenu. Do Flachau byl závod přeložen z finského Levi, kde v polovině listopadu nebyl sníh.

Záhrobská stejně jako o víkendu ve Francii zaostávala na mezičasech. Nakonec bronzová olympijská medailistka z Vancouveru 2010 chybovala ve spodní části trati, kde špičkou lyže zachytila o branku a neprojela ji. Ze sedmdesátičlenného startovního pole podobně dopadlo dalších deset lyžařek, slovenská naděje Veronika Zuzulová byla navíc kvůli neprojetí branky diskvalifikována. Druhá česká reprezentantka na startu Michaela Smutná obsadila 57. místo.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.