Počasí dnes -1°C Slabý déšť

Z Evropské ligy vypadly oba manchesterské kluby

Oba manchesterské kluby překvapivě skončily už v osmifinále Evropské ligy. Fotbalisté United podlehli Athletiku Bilbao na jeho hřišti 1:2 a nezvrátili úvodní domácí porážku 2:3. Hráči City před svými diváky sice zvítězili 3:2 nad Sportingem Lisabon, ale vzhledem k úvodní porážce 0:1 jim to nestačilo. Čtvrtfinálovou účast si vedle baskického a portugalského mužstva zajistily také Valencie, Hannover, Alkmaar, Metalist Charkov, Schalke a Atlético Madrid, které vyřadilo Besiktas Istanbul s posledním hrajícím Čechem v soutěži Tomášem Sivokem.

Lídr anglické ligy Manchester United podlehl v Evropské lize potřetí za sebou a přišel o možnost stát se čtvrtým týmem v historii, který vyhrál všechny tři hlavní evropské poháry - Ligu mistrů, někdejší Pohár vítězů pohárů a Evropskou ligu nebo jejího předchůdce Pohár UEFA. To se zatím povedlo jen Bayernu Mnichov, Juventusu Turín a Ajaxu Amsterdam. Bilbao postoupilo do čtvrtfinále evropské soutěže poprvé od sezony 1976/77. Svěřenci kouče Marcela Bielsy znovu potvrdili svou sílu na stadionu San Mamés, kde neprohráli v posledních třinácti soutěžních utkáních. Domácí poslal do vedení ve 23. minutě přesným volejem kanonýr Fernando Llorente. Španělský reprezentant, který se trefil i v prvním zápase v Manchesteru, se však zranil a ještě před přestávkou musel hřiště opustit. Pojistku v podobě druhého gólu přidal v 65. minutě tečovanou střelou Óscar de Marcos, další střelec z Old Trafford. Deset minut před koncem snížil povedenou ranou k tyči Wayne Rooney a zaznamenal svůj šestý gól ve čtyřech soutěžních zápasech. Na další dvě branky, které by znamenaly alespoň prodloužení, však už hráči "Rudých ďáblů" neměli. Manchester City byl čtvrtfinále blíž než jeho městský rival. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho doma nezvládli první poločas a během 33. a 40. minuty inkasovali góly od Matíase Fernándeze a Rickyho van Wolfswinkela. Za tohoto stavu by museli vstřelit k postupu čtyři branky, což se málem povedlo. Po hodině hry se trefil Sergio Agüero, v 75. minutě vyrovnal z penalty Mario Balotelli a osm minut před koncem dokonal obrat znovu Agüero. Poslední překážku už však "Citizens" nepřekonali. Schalke 04 doma otočilo zápas s Twente a především díky hattricku uzdraveného Klaase-Jana Huntelaara zvítězilo 4:1. Enschede vyhrálo první utkání 1:0 a díky brance Willema Janssena ze 14. minuty šlo do vedení i v Gelsenkirchenu. Domácí se však na rozdíl od prvního utkání mohli spolehnout na spolehlivého střelce Huntelaara, k jehož třem zásahům přidal jednu branku také záložník Jermaine Jones. Huntelaar, který se v dvojutkání s Plzni ve 2. kole trefil čtyřikrát, se s celkovými devíti zásahy posunul do čela tabulky střelců Evropské ligy. Předloňský vítěz soutěže Atlético vyhrálo na půdě Besiktase 3:0 a potvrdilo triumf 3:1 z úvodního duelu. Zápas rozhodli Adrián López, Radamel Falcao a Salvio, díky nimž vyhrál madridský celek v Evropě posedmé za sebou. Udine, do jehož kádru patří i český útočník Matěj Vydra, doma s Alkmaarem během úvodní čtvrthodiny smazalo díky Antoniu di Natalemu dvoubrankový deficit. Ještě před půlí ale inkasovalo od soupeře, který hrál od druhé minuty v oslabení, rozhodující úder. Hannover, který si přivezl ze hřiště Standardu Lutychu slibný výsledek 2:2, před svými diváky belgický tým deklasoval 4:0.