Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Villarreal remizoval 1:1 s Realem Madrid, ten má náskok 6 bodů

Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize podruhé za sebou přišli o vítězství v závěru zápasu. Po středeční remíze 1:1 na hřišti Villarrealu se jejich náskok v čele soutěže před druhou Barcelonou ztenčil už jen na šest bodů. Nervózní duel dohrával "Bílý balet" bez vykázaného kouče Josého Mourinha a dvou vyloučených hráčů.

Proti týmu s debutujícím trenérem Miguelem Ángelem Lotinou, který je už třetím koučem "Žluté ponorky" v této sezoně, se hosté z Madridu dlouho trápili. V 62. minutě se ale Ronaldo dostal za obranu, položil si brankáře Diega Lópeze a pohodlně přidal 31. gól v lize. Na lídra pořadí střelců Lionela Messiho z Barcelony ztrácí jednu trefu. Sedm minut před koncem však srovnal veterán Marcos Senna a rozhodčí José Luis Paradas Romero zároveň poslal na tribunu kouče hostů Mourinha. Frustrace hráčů i realizačního týmu Realu vyústila ještě ve vyloučení Sergia Ramose za ostrý faul a Mesuta Özila za protesty. Bilbao po vyřazení Manchesteru United v osmifinále Evropské ligy podruhé prohrálo. Po Valencii nestačil Athletic ani na Atlético Madrid, na jehož hřišti až v závěru snížil na 1:2. Za domácí se předtím dvakrát trefil Radamel Falcao. Zaragoza ukořistila páté vítězství v ročníku, když otočila vývoj zápasu na hřišti třetí Valencie a vyhrála 2:1. Poslední tým tabulky se dotáhl na dva body za nejbližší soupeře, na záchranu jich ale ztrácí ještě pět.