Počasí dnes 1°C Oblačno

Van Persie řídil vysokou výhru Arsenalu 7:1, vyhrál i Manchester City

Fotbalisté Arsenalu rázně ukončili sérii čtyř zápasů bez vítězství a ve 24. kole anglické ligy porazili Blackburn 7:1. Hlavní postavou byl Nizozemec Robin van Persie, který dal tři góly a dva připravil. O záchranu bojující hosté hráli od 43. minuty bez vyloučeného Giveta. Manchester City napravil minulou porážku na hřišti Evertonu a po domácí výhře 3:0 nad Fulhamem odskočil městskému rivalovi United v čele tabulky na tři body. "Rudí ďáblové" ale mají k dobru nedělní šlágr na stadionu Chelsea.

Arsenal, do jehož základní sestavy se vrátil Tomáš Rosický, měl bleskový start. Už ve druhé minutě nechala obrana hostí zcela volného Van Persieho a nejlepší střelec Premier League dal snadno už dvacátý gól v sezoně. O půl hodiny později Nor Pedersen při vůbec první střele hostí na branku trefil z přímého kopu přesně růžek, ale Van Persie rychle vrátil Arsenalu vedení. Pak skvěle připravil třetí gól a po faulu na něj si Givet vykoledoval červenou kartu. Po změně stran domácí náskok ještě zvýraznili, znovu se trefil Van Persie a debakl dovršil v nastaveném čase veterán Henry. V lize dosáhl Arsenal nejvyššího vítězství od srpna 2010, kdy porazil Blackpool 6:0. Manchester City zlomil prokletí domácích zápasů s Fulhamem, v lize klub z Londýna porazil po více než pěti letech. Ráz utkání určil po deseti minutách proměněnou penaltou Agüero a prakticky rozhodnuto bylo po půlhodině, kdy si dal hostující Baird vlastní gól. Skóre uzavřel Džeko. Marcel Gecov nastoupil za Fulham na posledních pět minut, jeho spoluhráč Zdeněk Grygera je dlouhodobě zraněný. Brankář Radek Černý zůstal pouze opět na lavičce Queens Park Rangers a sledoval domácí porážku s Wolverhamptonem 1:2. Londýňané sice vedli, pak je ale oslabila vyloučením nová posila Francouz Djibril Cissé a hosté v přesilovce skóre otočili.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.