Počasí dnes 8°C Slabý déšť

Sparta vyhrála základní část, Třinec si zajistil účast v předkole

V pražské Tipsport areně se 17. ledna 2012 odehrálo utkání 40. kola Tipsport extraligy ledního hokeje mezi celky HC Sparta Praha a HC Plzeň 1929. Na snímku Petr Tenkrát. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Odpovědi na mnohé otázky přinesly tři úterní dohrávky v hokejové extralize. Díky výhře 4:1 na ledě Pardubic si obhájce titulu Třinec zajistil účast v předkole. O poslední zbytky teoretických nadějí naopak i přes povedené zvraty přišli hráči Mladé Boleslavi a Slavie. Úspěch Bruslařského klubu s Plzní potěšil Spartu, kterou již nemůže v čele nikdo předstihnout. Bod ze Slavie stačil k potvrzení přímého postupu do čtvrtfinále Liberci.

Úřadující mistr z Třince zapnul v pravý čas; na východě Čech měl v průběhu druhé třetiny na své straně dvoubrankový náskok a přestože domácí ještě snížili, na víc již nedosáhli. Naopak ještě dvakrát udeřili Oceláři. "Pokračovali jsme ve výkonu z posledního utkání a dneska jsme byli trapní," nešetřil kritikou na adresu svých svěřenců asistent domácího trenéra Ladislav Lubina. Mladoboleslavští dovedli zápas s Plzní k výhře 5:4 v prodloužení, čímž zároveň sebrali Indiánům šanci ve zbývajících dvou kolech ještě ohrozit vedoucí Spartu. Tým kouče Josefa Jandače tak s předstihem slaví zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. "Jsme samozřejmě moc rádi, že se nám podařilo s předstihem získat pohár, ale je to jen první krok. Za chvíli začíná play off, kde se mažou všechny dosavadní výsledky," uvedl asistent sparťanského trenéra Patrik Martinec. Mladá Boleslav v souboji proti Západočechům nejprve dvakrát vedla, ale po druhé třetině prohrávala 2:4. Nerezignovala však a v honbě za vylepšením své pozice pro skupinu o udržení dokázala 50 vteřin před vypršením základní hrací doby vyrovnat zásluhou trefy Zdeňka Bahenského. Svou druhou ranou v utkání pak po 70 sekundách prodloužení rozhodl Jaroslav Balaštík. Ještě velkolepější obrat předvedla Slavia, která prohrávala s Libercem po první třetině již 0:4. V divokém utkání ale dokázala v rozmezí pouhých 142 vteřin ve druhém dějství vyrovnat a v nájezdech rozhodl Antonín Dušek, který ještě nedávno oblékal dres Bílých Tygrů. Tabulka:
1. HC Sparta Praha 50 26 8 9 7 158:104 103
2. HC Plzeň 1929 50 25 7 7 11 174:140 96
3. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 50 22 5 7 16 166:130 83
4. Bílí Tygři Liberec 50 18 11 4 17 139:135 80
5. HC Mountfield Č. Budějovice 50 22 5 4 19 126:124 80
6. HC Vítkovice Steel 50 19 7 3 21 137:139 74
7. PSG Zlín 50 17 6 10 17 104:120 73
8. Rytíři Kladno 50 19 4 7 20 126:137 72