Počasí dnes 15°C Polojasno

Sobotka pomohl St. Louis gólem k vyrovnání série se San Jose

Český hokejista Vladimír Sobotka nasměroval St. Louis gólem k výhře 3:0 nad San Jose a k vyrovnání série úvodního kola play off na 1:1. Čtyřiadvacetiletý útočník otevřel skóre kuriózním způsobem už ve druhé minutě, kdy jeho střela z levého kruhu prošla brankáři Anttimu Niemimu mezi betony a pomalu směřovala do branky. Obránce Marc-Andre Vlasic ve snaze odpálit kotouč pryč dorazil puk do vlastní sítě.

Sobotka na sebe upozornil i po závěrečném klaksonu, kdy se strhly tři bitky. V jedné z nich se český hráč pral s Dominikem Moorem, do další se zapletl i jeho spoluhráč Roman Polák, který se porval s Justinem Braunem. I ostatní tři série, které v sobotu pokračovaly druhými zápasy, jsou vyrovnané. Ottawa i s přispěním asistence Filipa Kuby zvítězila na ledě New Yorku Rangers 3:2 v prodloužení. Obhájce Stanleyova poháru Boston doma podlehl Washingtonu 1:2 gólem z 83. minuty a Phoenix doma prohrál 3:4 v prodloužení s Chicagem.