Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 14°C Oblačno

Skandál ve fotbalové lize! Byl sudí Blažej při zápase opilý?

zdroj: tisková zpráva

Zajímavá podívaná se naskytla divákům pohárového zápasu mezi Sigmou Olomouc a Baníkem Ostrava. A českým rozhodčím určitě nepřidá na důvěryhodnosti. Asistent Petr Blažej totiž na závěrech pořízených fanoušky vypadá, jako kdyby mával opilý. Potácející se Blažej několikrát vběhne přes čáru na hrací plochu, téměř srazí domácího trenéra Uličného, pohybuje se těsně vedle rozcvičujících se náhradníků... To asistenta Blažeje pochopitelně neusvědčuje z opilosti, záběry však jasně naznačují, že "nebyl ve své kůži".

httpv://youtu.be/NUKXWx7bNQI Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR má kromě toho i další starosti. Za chyby v pondělním duelu 22. ligového kola mezi Plzní a Českými Budějovicemi (4:0) zastavila činnost třem sudím. První asistent Radek Kocián, který mylně doporučil uznat druhou branku domácích po ruce Marka Bakoše, má omezenou delegaci na pět duelů. Hlavní rozhodčí Pavel Královec si nezapíská dva zápasy, na stejnou dobu má zastavenou činnost druhý asistent Robert Hájek za přehlédnutí ofsajdu před třetím gólem. Rozhodčí v čele s Královcem, který má zkušenosti s řízením Ligy mistrů a jako čtvrtý rozhodčí je nominován na červnový evropský šampionát, udělali v Plzni dvě chyby - neměli uznat druhý a třetí gól domácího týmu. K prvnímu omylu sudích došlo v 36. minutě za stavu 1:0. Bakoš šel do hlavičkového souboje s hostujícím Jaroslavem Machovcem, míč mu lehce zavadil o ruku, Královec ovšem nechal hru pokračovat a slovenský reprezentant zblízka zvýšil na 2:0. Následně se na hřišti strhly velké dohady. Královec nejprve gól uznal, pak ho po protestech hostujících hráčů a po konzultaci se čtvrtým sudím Petrem Ardeleánu odvolal, aby vzápětí na doporučení asistenta Kociána branku mylně znovu označil za regulérní. httpv://youtu.be/rIn8sjhKD8E "Větší vina leží na asistentovi, ale je tam i vina hlavního rozhodčího za ztrátu osobnosti, což si takový rozhodčí jako on nemůže dovolit. Kocián má pozastavenou činnost za nepřiměřené vměšování do rozhodování utkání, které znamenalo špatné rozhodnutí," řekla ČTK šéfka komise Dagmar Damková. Kocián prý ani na komisi přesně nevysvětlil, proč se domníval, že Bakoš rukou nezahrál. "Prostě říkal, že si celou situaci promítl v hlavě a viděl pouze ruku budějovického hráče. Pak začal přesvědčovat hlavního, ale asistent by měl být pouze takovým rádcem," řekla Damková. Pochválila pouze čtvrtého sudího Ardeleánu, který jako jediný signalizoval ruku. Druhého přehmatu se rozhodčí dopustili deset minut před koncem. Vladimír Darida přidal třetí gól Západočechů, brance ale předcházelo ofsajdové postavení Milana Petržely. Proto komise na dva duely omezila delegaci pomeznímu Hájkovi. Rozhodčím se nevydařil také nedělní zápas stejného ligového kola mezi Hradcem Králové a Mladou Boleslaví (1:0), proti jehož způsobu řízení podal středočeský klub následně protest. Hlavní sudí Jan Jílek nenařídil v druhé půli po ruce domácího Marka Plašila v šestnáctce penaltu a nezapíská si jeden zápas. Pomezní rozhodčí Kryštof Mencl v prvním poločase chybně odmával ofsajd mladoboleslavskému Janu Chramostovi a zastavil tak nadějnou akci hostů. Komise mu kvůli tomu zastavila činnost také na jedno utkání. Delegát Zdeněk Rumplík má omezenou delegaci na dva duely, protože ve svém hodnocení chyby sudích neuvedl.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.