Dnes je úterý 16. dubna 2024., Svátek má Irena
Počasí dnes 11°C Zataženo

Ribéry protrhl střelecké trápení Bayernu, vyhrál i Dortmund

Fotbalisté Bayernu Mnichov po dvou zápasech dokázali vstřelit gól a v bundeslize porazili přemožitele Plzně z Evropské ligy Schalke. Vítězství 2:0 zařídil bavorskému týmu dvěma brankami Franck Ribéry a posunul Bayern na druhé místo tabulky za Dortmund. Ten díky výhře 3:1 nad Hannoverem a páteční ztrátě Mönchengladbachu vede už o čtyři body.

Osmadvacetiletý francouzský záložník Ribéry rozdělil své góly do obou poločasů. V 36. minutě po dlouhém nákopu přehodil vyběhnuvšího brankáře Hildebranda a poté poslal míč s přehledem do prázdné branky. Na svou první jarní trefu v bundeslize navázal deset minut po přestávce, kdy po souhře s Müllerem místo přihrávky zvolil překvapivě střelu a uzavřel skóre. Schalke po postupu v Evropské lize a vítězství 4:0 z minulého kola nad Wolfsburgem většinu zápasu nestačilo a zůstává na čtvrté příčce tabulky. Hannover šel stejně jako Dortmund do zápasu v dobré formě. V lize držel neporazitelnost od listopadu v devíti zápasech, i když hned v šesti z nich pouze remizoval. Na půdě šampiona však dvakrát neuhlídal Poláka Roberta Lewandowského, který poslal domácí dvěma brankami do vedení. Ya Konan sice půl hodiny před koncem snížil, místo vyrovnání ale v nastaveném čase přišla třetí branka Borussie z pravačky střídajícího Ivana Perišiče. Dortmund natáhl svou vítěznou sérii na sedm zápasů.

Kurzovní lístek: 16.4.2024 Exchange s.r.o.