Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Real půjde do El Clásika se čtyřbodovým náskokem na Barcelonu

Fotbalisté Realu Madrid půjdou do sledovaného El Clásika proti Barceloně se čtyřbodovým náskokem. Oba rivalové v sobotním programu španělské ligy zvítězili. Real doma porazil Gijón 3:1 i díky gólu Cristiana Ronaldo, který 41. ligovým zásahem v sezoně překonal svůj vlastní střelecký rekord z minulého ročníku. V tabulce střelců ho však zanedlouho dorovnal Lionel Messi, jenž dvěma góly rozhodl o výhře obhájce titulu 2:1 na půdě Levante.

Svěřenci trenéra Josého Mourinha nezačali na madridském stadionu Santiaga Bernábeua dobře. Po půlhodině zahrál v pokutovém území rukou obránce Sergio Ramos a penaltu proměnil Miguel de las Cuevas. Hráči Gijónu se však z vedení radovali jen sedm minut, než po Ramosově dlouhém centru vyrovnal zblízka hlavou Argentinec Gonzalo Higuaín. Hosté odolávali náporu "Bílého baletu" až do 74. minuty, než se další hlavičkou prosadila portugalská hvězda Cristiano Ronaldo. Pět minut nato byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Roberto Canella a početní výhodu zužitkoval v 82. minutě křížnou ranou střídající Francouz Karim Benzema. Také Barcelona prohrávala brankou z penalty za ruku bránícího hráče. Prohřešek Sergia Busquetse potrestal ve 23. minutě záložník Levante José Barkero. Hosté se v dalším průběhu prvního poločasu trápili, ale po přestávce se vzepjali k velkému náporu. V 64. minutě Messi nejprve vyrovnal tvrdou střelou k tyči a za osm minut hvězdný Argentinec precizně proměnil pokutový kop po sporném zákroku na Isaaka Cuenku. Katalánský velkoklub tak na hřišti valencijského mužstva dosáhl jedenáctého ligového vítězství za sebou a zvládl generálku na úvodní středeční semifinále Ligy mistrů proti Chelsea.

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.