Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 10°C Polojasno

Rangers zahájili sérii s Devils vítězně, Lundqvist vychytal nulu

Image: 0111667989, License: Rights managed, SUNRISE, FL - DECEMBER 30: Mike Rupp #71 of the New York Rangers and Tomas Kopecky #82 of the Florida Panthers fight near the end of the game on December 30, 2011 at the BankAtlantic Center in Sunrise, Florida. The Rangers defeated the Panthers 4-1. Joel Auerbach/Getty Images/AFP, Place: UNITED STATES, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Getty images | zdroj: tisková zpráva

Hokejisté New Yorku Rangers porazili v úvodním zápase finále Východní konference New Jersey 3:0 a ujali se vedení v sérii 1:0. Domácí rozhodli utkání třemi góly v třetí třetině, brankář Henrik Lundqvist si připsal 21 zákroků a vychytal druhé čisté konto v letošním play off.

Švédský gólman se vyznamenal zejména v závěru druhé třetiny, kdy se Zach Parise ve vlastním oslabení dostal během tří sekund ke třem nebezpečným střelám, Lundqvist ale všechny zneškodnil. Bezbrankový stav vydržel v souboji dvou rivalů až do první minuty třetí třetiny, v níž se po 53 sekundách prosadil obránce Dan Girardi. Osm minut před závěrečnou sirénou zvýšil v přesilovce na 2:0 Chris Kreider, třetí gól vstřelil v 59. minutě do prázdné branky při power-play Ďáblů Artem Anisimov. Semifinále play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

New York Rangers - New Jersey 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) Branky: 41. Girardi, 53. Kreider, 59. Anisimov. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18.200. Stav série: 1:0.

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.