Dnes je středa 25. listopadu 2020., Svátek má Kateřina
Počasí dnes 3°C Zataženo nízkou oblačností

První rasistický incident: Fanoušci napodobovali opice na tréninku Nizozemska

První rasistický incident: Fanoušci napodobovali opice na tréninku Nizozemska
Image: 0130635557, License: Rights managed, Netherland's players run during a practice session at the training camp of the Netherlands national football team in Hoenderloo on May 31, 2012. AFP PHOTO/ ROBIN UTRECHT, Place: NETHERLANDS, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP | zdroj: Archiv

Nizozemští fotbalisté se podle svého kapitána setkali při prvním veřejném tréninku před evropským šampionátem s projevy rasismu. Skupinka polských fanoušků na stadionu v Krakově prý vydávala zvuky napodobující opice. Vedení výpravy se ale neobrátilo se stížností na UEFA.

"Slyšeli jsme, že napodobovali opice. Projevy rasismu nebudeme v žádném případě tolerovat, jestli se něco takového stane během mistrovství, hned se obrátíme na rozhodčího, aby zasáhl," citoval Marka van Bommela dnešní list De Telegraaf. 

UEFA s předstihem varovala fotbalisty, že pokud kvůli projevům rasismu během zápasu opustí hřiště, dostanou žlutou kartu. Hráči mají nechat konat rozhodčí, kteří mohou utkání přerušit. 

Podle Van Bommela se vicemistři světa setkali s rasismem při středečním tréninku a kouč Bert van Marwijk to vyřešil tak, že přesunul cvičení na jinou část hřiště. Přípravu "oranjes", kteří mají v kádru řadu hráčů tmavé pleti, v Krakově na stadionu Wisly sledovalo na 25 tisíc fandů. 

Nizozemská reprezentace zahájí ME v sobotu zápasem s Dány v ukrajinském Charkově. V Krakově se žádný zápas hrát nebude.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,380 26,460
USD 22,230 22,350
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma