Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela
Počasí dnes 2°C Slabý déšť

Prospal pomohl Columbusu vrátit Detroitu prohru, Rangers vedou NHL

Český útočník Václav Prospal pomohl ve středečním utkání NHL jedním gólem Columbusu k výhře 4:2 nad Detroitem. Nejhorší tým soutěže se soupeři pomstil za dva dny starý debakl 2:7. Na rozdíl od předchozího zápasu zvládli Blue Jackets lépe start do utkání a v 15. minutě vedli 2:0. Úvodní trefu obstaral právě Prospal, který se prosadil z dorážky.

V brance Columbuse se překvapivě objevil Allen York, náhradníka Stevea Masona, který byl ve středu ráno zraněn po zásahu pukem do masky od spoluhráče Coltona Gilliese. A York byl hlavní hvězdou duelu, když kryl 29 střel soupeře a připsal si premiérové vítězství v soutěži. Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili ve Winnipegu 4:2 a vyhoupli se do čela NHL. Rangers přitom po 25 minutách hry prohrávali 0:2, gólem v oslabení je ale nastartoval Michael Del Zotto a před druhou přestávkou srovnal skóre Ryan Callahan. V závěrečné části dokonali Rangers obrat dalšími dvěma zásahy. Hráčům Jets, za které si brankář Ondřej Pavelec připsal 24 zásahů, se prohrou účast v play off přesouvá do teoretické roviny. Nyní ztrácejí osm bodů na poslední postupové místo a do konce základní části jim chybí odehrát už jenom pět zápasů. Český hokejista Aleš Hemský vsítil desátý gól sezony, kterým zmírnil porážku Edmontonu 1:3 s Dallasem. Osmadvacetiletý útočník připravil brankáře Kari Lehtonena o čisté konto ve 49. minutě, když se po střele od modré čáry k němu odrazil kotouč od zadního mantinelu a gólem do odkryté branky uzavřel skóre zápasu. Hemský se trefil poprvé od svého premiérového hattricku, který vstřelil před čtyřmi zápasy.

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.