Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 9°C Polojasno

Poláci smetli v generálce na Euro Andorru 4:0

Image: 0130353315, License: Rights managed, Poland's players celebrate during the friendly football match between Poland and Slovakia at the Woerthersee Stadium in Klagenfurt on May 26, 2012., Place: AUSTRIA, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, AFP | zdroj: tisková zpráva

Poláci v generálce na Euro smetli Andoru vysoko 4:0. Tým ukázal, že před šampionátem má velkou formu. Před necelým týdnem si Polsko poradilo se Slovenskem.

Po 13. minutách šli Poláci do vedeni po tvrdé střele Obraniaka, kterého ideálně našel z levého kraje vápna Rybus. Druhý gól přidal polský celek v 37. minutě, kdy Lewandowski mistrně zpracoval centr z pravé strany a akrobatickým střelou nedal brankáři Gomesovi šanci.

Poláci hráli koncentrovaně a Andoře nic nepovolili. Na 3:0 zvyšoval před přestávkou z penalty Blaszczykowski. Poslední gól padl taky z penalty, ale tentokrát byl exekutorem Wasilewski.

Poláci dávají jasně najevo, že ve skupině A rozhodně nehodlají hrát druhé housle a jejich aktuální forma naznačuje, že Řekové to s nimi nebudou mít vůbec lehké.