Dnes je úterý 16. dubna 2024., Svátek má Irena
Počasí dnes 11°C Občasný déšť

Plekanec přispěl asistencemi k výhře hokejistů Montrealu

zdroj: tisková zpráva

Hokejový útočník Tomáš Plekanec se ve středečním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Montrealu 5:2 nad Tampou Bay. Český reprezentant tak bodoval v pátém z posledních šesti zápasů, v nichž dohromady zaznamenal dva góly a čtyři přihrávky.

Hlavními hvězdami zápasu dvou celků, které už ztratily naději na postup do play off, byli Erik Cole a Max Pacioretty. Oba dvěma góly zastínili nejlepšího střelce celé NHL v dresu Tampy Stevena Stamkose, jenž nerozšířil svou sbírku 58 branek a neskóroval teprve podruhé z posledních sedmi utkání. Montreal si připsal teprve druhé vítězství z posledních devíti zápasů a zůstává poslední ve Východní konferenci, dva body za New Yorkem Islanders. "Je pro nás důležité ukázat našim fanouškům, že nám moc nechybí k tomu, abychom byli konkurence schopným týmem, který příští rok může bojovat zase o play off," prohlásil střelec dvou gólů Pacioretty. "Máme dobré, kompaktní mužstvo, které není potřeba příliš měnit," věří. V druhém středečním duelu zvítězil Detroit 3:2 po samostatných nájezdech na ledě St. Louis a posunul se v Západní konferenci na čtvrtou příčku zaručující v prvním kole play off výhodu domácího prostředí. Red Wings přitom ještě téměř šest minut před koncem třetí třetiny prohrávali 0:2. Pak dvakrát v rozmezí dvou minut skóroval Johan Franzén a v penaltovém rozstřelu dokonal obrat skóre Todd Bertuzzi. Ten vylepšil svou letošní bilanci v nájezdech na pět gólů z devíti pokusů, přičemž hned čtyři z nich byly vítězné. Bertuzzi zároveň přihrál na oba góly Franzénovi a zejména díky němu Detroit získal důležité dva body a ve dvanácté sezoně v řadě se přehoupl v základní části přes stobodovou hranici, což je rekord NHL.

Kurzovní lístek: 16.4.2024 Exchange s.r.o.