Dnes je čtvrtek 28. března 2024., Svátek má Soňa
Počasí dnes 7°C Oblačno

New Jersey vyhrálo v Los Angeles 3:1 a odvrátilo první mečbol

zdroj: tisková zpráva

Hokejisté New Jersey zůstávají ve hře o Stanleyův pohár. Devils i díky brance českého útočníka Patrika Eliáše dokázali zvítězit ve čtvrtém utkání finálové série play off na ledě Los Angeles 3:1 a odvrátili první mečbol soupeře. O tom, že si Kings musí na premiérový zisk Stanleyova poháru ještě počkat, rozhodl v čase 55:29 vítěznou trefou Adam Henrique. Páté utkání se hraje v hale New Jersey.

Při krizovém vývoji série a velmi mizerné střelecké produktivitě svých svěřenců zařadil hostující trenér Peter DeBoer vůbec poprvé v letošním finále do sestavy i třetího zástupce českého hokeje v kádru Ďáblů Petra Sýkoru. A právě zkušený útočník jako první po Eliášově přihrávce výrazněji ohrozil domácího gólmana Jonathana Quicka. Ten však při přesilovce Devils v deváté minutě schoval kotouč do lapačky. Hostující brankář Martin Brodeur měl v defenzivně laděné úvodní části dvakrát během krátké doby velké štěstí, když mu za zády zazvonila po střelách Králů tyč. V průběhu druhé třetiny se New Jersey dostalo k pouhým třem střelám na branku a zaměstnanějším gólmanem byl tak Brodeur, jenž se vyznamenal ve 36. minutě, kdy se na něho řítil osamocený Simon Gagne, na ostříleného veterána ovšem vyzrát nedokázal. Na góly se tak čekalo až do třetího dějství, které nabídlo divákům skvělou podívanou. Nejprve právě Gagne vystihl přihrávku, v přečíslení dvou na jednoho skvěle připravil šanci pro Trevora Lewise, ale ani on tváří v tvář proti Brodeurovi nenašel recept na jeho překonání. Brodeur měl poté obrovské štěstí, když svou rozehrávkou trefil forčekujícího Dustina Browna do žerdě hole, odkud se puk odrazil na útočníkovu nohu a zamířil jen těsně vedle levé tyče. V končící 48. minutě už se poprvé měnilo skóre. Po střele, kterou vyslal od modré čáry Bryce Salvador, byl Eliáš ve správný čas na správném místě a bekhendem dorážel do prázdné branky Quickem vyražený kotouč. Už u minutu později bylo ale vyrovnáno, když Drew Doughty v přesilovce propálil Brodeura mezi betony. Dustin Penner šel vzápětí ze strany sám na hostujícího gólmana, jenže minul. V polovině 56. minuty ovšem David Clarkson skvělou křížnou přihrávkou odčinil svůj zbytečný trest při vyrovnání Los Angeles a Henrique vrátil vedení na stranu New Jersey. Ďáblové tak vůbec poprvé ve finálové sérii vstřelili v jednom utkání alespoň dvě branky. Brodeur poté vychytal Pennera, Eliáš a Dainius Zubrus v přesilovce ztroskotali na Quickovi, ale nemuselo je to mrzet, protože gólem do prázdné branky při power play Králů definitivně rozhodl Ilja Kovalčuk. Los Angeles Kings - New Jersey Devils 1:3 (0:0, 0:0, 1:3) Branky a nahrávky: 49. Doughty (M. Richards, Kopitar) - 48. Eliáš (Salvador, Zubrus), 56. Henrique (Clarkson, Ponikarovskij), 60. Kovalčuk (A. Greene, Salvador). Rozhodčí: O'Rourke, Rooney - Morin, Racicot. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 20:24. Diváci: 18.867. Stav série: 3:1. Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, Brown - Penner, M. Richards, J. Carter - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Gagne. Trenér: Darryl Sutter. New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Volčenkov, Tallinder - Parise, Zajac, Kovalčuk - Sýkora, Eliáš, Zubrus - Clarkson, Henrique, Ponikarovskij - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta. Trenér: Peter DeBoer.

Kurzovní lístek: 28.3.2024 Exchange s.r.o.