Počasí dnes 14°C Polojasno

Mickelson vstoupí do golfové Síně slávy

Jednačtyřicetiletý Američan Phil Mickelson byl zvolen do golfové Síně slávy. Vítěz 39 turnajů na okruhu PGA včetně čtyř majorů splnil loni jednu z podmínek dovršením 40 let věku. Slavnostního uvedení do síně v St. Augustine na Floridě se dočká příští rok 7. května.

Jednačtyřicetiletý Američan Phil Mickelson byl zvolen do golfové Síně slávy. Vítěz 39 turnajů na okruhu PGA včetně čtyř majorů splnil loni jednu z podmínek dovršením 40 let věku. Slavnostního uvedení do síně v St. Augustine na Floridě se dočká příští rok 7. května. "Být označen za člena Síně slávy mi zní, jako bych byl už starý. Ale necítím se tak, doufám, že toho mám ještě hodně před sebou," řekl Mickelson na turnaji v Singapuru. Než ukončí kariéru, rád by se dostal na hranici 50 vítězství. Jeho cílem je také vyhrát US Open a British Open. Letos získal jen jeden titul a je jedenáctý ve světovém žebříčku. Rodákovi ze San Diega a bývalé světové dvojce dalo hlas 72 procent hlasujících, další kandidát Fred Couples obdržel 38 procent a Davis Love a Mark O'Meara shodně 29 procent. Pro zvolení do Síně slávy potřebuje golfista nejméně 65 procent hlasů.