Dnes je úterý 23. dubna 2024., Svátek má Vojtěch
Počasí dnes 9°C Zataženo

Messi dal Espaňolu čtyři góly a má už 50 zásahů

Argentinský fotbalista Lionel Messi rozhodl čtyřmi brankami barcelonské derby s Espaňolem (4:0) a ve španělské lize nastřílel už 50 branek. Real Madrid tři dny po zisku mistrovského titulu zachraňoval vítězství 2:1 nad nováčkem z Granady penaltou devět minut před koncem a vlastním gólem v nastavení.

Barcelona se v posledním domácím duelu sezony loučila s odcházejícím trenérem Pepem Guardiolou, derby s Espaňolem však ovládl hlavně jeho svěřenec s desítkou na zádech. Argentinec Messi ve středu překonal s 68 soutěžními góly v sezoně evropský rekord Gerda Müllera z ročníku 1972/73 a dnes svůj střelecký účet navýšil už na 72 zásahů. V duelu s Espaňolem Messi napřed dvakrát zamířil k levé tyči, poprvé z přímého kopu, podruhé z penalty. Hattrick uzavřel čtvrt hodiny před koncem ranou ze hry, vzápětí proměnil další penaltu a zamířil obejmout Guardiolu. Ve španělské lize dosáhl padesátigólovou hranici, druhý nejlepší kanonýr Cristiano Ronaldo ztrácí pět zásahů. Real se po oslavách v Granadě dlouho trápil a až devět minut před koncem dokázal srovnat jednogólový náskok soupeře díky Ronaldově penaltě. Ve třetí minutě nastavení pak do vlastní sítě mířil David Cortés a svěřenci Josého Mourinha vyhráli 2:1. Generálka na středeční finále Evropské ligy vyšla lépe Atlétiku Madrid, které doma otočilo duel s Málagou. Na branku Eliseua zareagovali Koke a Adrian. Málaga tak přišla o možnost skončit třetí a postoupit přímo do Ligy mistrů. Druhý finalista Evropské ligy Bilbao remizovalo bez branek s Getafe. Zaragoza bodově dostihla Vallecano, které schytalo debakl 2:5 v Seville, zdolala totiž poslední Santander 2:1. Na sestupové příčce zůstává kvůli horšímu skóre a bude muset spoléhat spoléhat na pomoc Granady, která v posledním kole cestuje na hřiště Raya.

Španělská liga - 37. kolo:

Atlético Madrid - Málaga 2:1 (69. Koke, 79. Adrian - 38. Eliseu), Bilbao - Getafe 0:0, FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0 (12., 64. z pen., 74. a 79. z pen. Messi), FC Sevilla - Vallecano 5:2 (30. a 46. Babá, 43. Cala, 65. Reyes, 81. Kanouté - 37. z pen. a 77. Costa), Gijón - Betis Sevilla 2:1 (13. z pen. a 55. Sangoy - 45. Molina), Granada - Real Madrid 1:2 (5. Jara - 81. Ronaldo z pen., 90.+3 vlastní Cortés), Mallorca - Levante 1:0 (54. Pina), Pamplona - San Sebastian 1:0 (13. Ibrahima), Valencie - Villarreal 1:0 (90.+2 Jonás), Zaragoza - Santander 2:1 (13. Postiga, 78. Lafita - 12. Fernández).
1. Real Madrid 37 31 4 2 117:31 97
2. FC Barcelona 37 28 6 3 112:27 90
3. Valencie 37 17 10 10 59:43 61
4. Málaga 37 16 7 14 53:53 55
5. Atlético Madrid 37 14 11 12 52:46 53
6. Levante 37 15 7 15 51:50 52
7. Mallorca 37 14 10 13 41:42 52
8. Pamplona 37 12 15 10 40:59 51