Dnes je pátek 29. března 2024., Svátek má Taťána
Počasí dnes 15°C Polojasno

Manchester City dvěma góly v nastavení vybojoval anglický titul

zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Manchesteru City slaví první anglický titul od roku 1968. V posledním kole porazili dvěma góly v nastavení Queens Park Rangers 3:2 a v konečné tabulce předčili díky lepšímu skóre Manchester United. Ligu vyhráli potřetí a po šestnácti letech přerušili nadvládu United, Arsenalu a Chelsea.

Manchester City se dočkal vedení díky šťastné brance šest minut před přestávkou. Svůj první gól v sezoně zaznamenal v pravou chvíli obránce Pablo Zabaleta. V druhé půli však přišel na vyprodaném Etihad Stadium šok, když domácí stoper Joleon Lescott nesmyslně zahrál míč hlavou za sebe a Djibril Cissé srovnal. Hráči City měli po celý zápas jasnou převahu, a tu jen vystupňovali po vyloučení kontroverzního záložníka Rangers Joeyho Bartona za loket v obličeji útočníka Carlose Téveze. Jenže gól přišel na druhé straně, ojedinělý brejk zakončil střelou o zem Jamie Mackie. Když už přestávali příznivci City doufat, přišlo šokující rozuzlení. Po rohovém kopu v druhé minutě nastavení srovnal hlavou bývalý teplický útočník Edin Džeko a za další dvě minuty rozhodl zblízka pravačkou jeho spoluhráč Sergio Agüero. "Je nejlepší den mého života, je to fantastické, rád si to zopakuji, ale už nikdy tímto způsobem. Nikdy jsem nepřestal věřit, už se nám v této sezoně podařilo otáčet zápasy. Když Edin vyrovnal, připomnělo mi to některé naše zápasy a věřil jsem, že není důvod nedat další gól," řekl po zápase šťastný kapitán Vincent Kompany. Queens Park, na jehož lavičce strávil celý zápas brankář Radek Černý, i přes porážku uhájil setrvání v Premier League před Boltonem, který nedokázal získat potřebnou výhru a remizoval 2:2 na hřišti Stoke. United mezitím v Sunderlandu vedli od 20. minuty díky hlavičce svého nejlepšího střelce Wayna Rooneyho a celý zápas si hlídali jednobrankové vedení. Agüerovu branku, která hráčům Alexe Fergusona zkazila oslavy, sledovali již po závěrečném hvizdu. Anglická fotbalová liga - 38. kolo: Chelsea - Blackburn 2:1 (31. Terry, 34. Meireles - 60. Yakubu), Everton - Newcastle 3:1 (16. Pienaar, 27. Jelavič, 65. Heitinga - 73. vlastní Hibbert), Manchester City - QPR 3:2 (39. Zabaleta, 90.+2 Džeko, 90.+4 Agüero - 48. Cissé, 66. Mackie), Norwich - Aston Villa 2:0 (9. Holt, 22. Jackson), Stoke - Bolton 2:2 (12. a 77. z pen. Walters - 39. M. Davies, 45. K. Davies), Sunderland - Manchester United 0:1 (20. Rooney), Swansea - Liverpool 1:0 (86. Graham), Tottenham - Fulham 2:0 (2. Adebayor, 63. Defoe), West Bromwich - Arsenal 2:3 (11. Long, 15. Dorrans - 4. Benajun, 30. André Santos, 55. Koscielny), Wigan - Wolverhampton 3:2 (14. a 79. Boyce, 12. Di Santo - 9. Jarvis, 86. Fletcher). Konečná tabulka:
1. Manchester City 38 28 5 5 93:29 89
2. Manchester United 38 28 5 5 89:33 89
3. Arsenal 38 21 7 10 74:49 70
4. Tottenham 38 20 9 9 66:41 69
5. Newcastle 38 19 8 11 56:51 65
6. Chelsea 38 18 10 10 65:46 64
7. Everton 38 15 11 12 50:40 56
8. Liverpool 38 14 10 14 47:40 52