Dnes je středa 24. dubna 2024., Svátek má Jiří
Počasí dnes 6°C Slabý déšť

Liverpool otočil derby s Evertonem a zahraje si o Anglický pohár

Fotbalisté Liverpoolu otočili semifinále Anglického poháru s městským rivalem Evertonem a zvítězili 2:1. Po únorovém triumfu v Ligovém poháru si o druhou domácí trofej zahrají proti lepšímu z dvojice Chelsea - Tottenham.

Do utkání na londýnském stadionu Wembley vstoupil lépe Everton, když ve 24. minutě využil zmatků v domácí obraně chorvatský útočník Nikica Jelavič. Druhý poločas však patřil hráčům Liverpoolu. Po hodině hry nejprve vyrovnal Uruguayec Luís Suárez, který využil tentokrát zaváhání evertonského obránce Sylvaina Distina. O výhře "Reds" pak tři minuty před koncem rozhodl po standardní situaci Andy Carroll. Vysoký útočník tak navázal na vítězný gól v posledním ligovém utkání s Blackburnem, v němž skóroval rovněž v posledních minutách. Liverpool - Everton 2:1 (62. Suarez, 87. Carroll - 24. Jelavič).

Kurzovní lístek: 24.4.2024 Exchange s.r.o.