Počasí dnes 15°C Polojasno

Krejčí se v NHL zaskvěl hattrickem, Jágr překonal Sakika

Český útočník David Krejčí svým druhým hattrickem v NHL zařídil Bostonu vítězství 4:3 v prodloužení nad New Jersey. Šternberský rodák, první hvězda utkání, završil třígólové představení v čase 62:59, kdy se nejlépe zorientoval v závaru před brankou soupeře a přesnou střelou ukončil zápas. Za poražené vstřelil jeden gól Patrik Eliáš.

httpv://youtu.be/_q66w91KDpE Český hokejista Jaromír Jágr přispěl gólem a asistencí k výhře Philadelphie 6:3 nad New Yorkem Islanders a stal se druhou hvězdou zápasu. Nejproduktivnější Evropan v historii soutěže má nyní na kontě 1643 kanadských bodů a v celkovém pořadí produktivity NHL se na osmém místě odpoutal od Joe Sakika. V historické tabulce je nyní před Jágrem jeho bývalý spoluhráč z Pittsburghu Mario Lemiuex, který během své kariéry posbíral o osmdesát bodů více. Mezi nejlepší hráče utkání čtvrtečního programu NHL se zařadil i český brankář Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec zneškodnil všech 33 střel Floridy, připsal si čtvrtou nulu sezony a dovedl Winnipeg k jasné výhře 7:0. Jets, kteří se ve Východní konferenci posunuli na osmé místo před Washington, rozhodli pěti góly v poslední třetině. Dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenal útočník Evander Kane.