Počasí dnes -1°C Slabý déšť

Krejčí dal dva góly, Neuvirth pomohl Washingtonu vrátit se do elitní osmičky

Hokejový útočník David Krejčí pomohl v sobotním odpoledním utkání NHL dvěma góly k vítězství Bostonu 6:3 na ledě New York Islanders. Nejproduktivnější hráč loňského play off, v němž Bruins dosáhli na Stanley Cup, byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem zápasu. Také brankář Michal Neuvirth dovedl svůj Washington k výhře 3:2 po samostatných nájezdech nad Montrealem. Čtyřiadvacetiletý gólman kryl 39 střel, neinkasoval v penaltovém rozstřelu a stal se první hvězdou zápasu. Hráči z hlavního města USA se vrátili do elitní osmičky Východní konference, v níž mají dva body náskok před devátým Buffalem.

Pětadvacetiletý Krejčí svým 22. gólem v sezoně skóre zápasu na konci první třetiny otevřel a 23. brankou tři minuty před koncem ho uzavřel. Boston zlomil vyrovnané skóre utkání ve třetí části, kterou vyhrál 4:1. Philadelphia podlehla doma 3:4 po samostatných nájezdech Ottawě v divokém utkání, v němž po první třetině prohrávala 0:3, ale ve druhé části třemi góly srovnala. Pak už branka nepadla, navzdory snaze Jaromíra Jágra, jenž byl s osmi střeleckými pokusy nejpilnějším hráčem zápasu. Přesto svůj půst neukončil a na gól čeká už 12 zápasů. V samostatných nájezdech se prosadil mimo jiné útočník Ottawy Milan Michálek, bod navíc zajistil Senators jeho spoluhráč Jason Spezza. Washington stejně jako v minulém utkání v Bostonu ztratil dvoubrankový náskok. Vyrovnávací branku obstaral Tomáš Plekanec, který se na pravém křídle protlačil přes Romana Hamrlíka před Neuvirtha a překonal českého brankáře střelou nad lapačku. Potřebný druhý bod získali domáci až po rozstřelu, v němž uspěli Matt Hendricks a Alexandr Sjomin. Neuvirth si s poradil s oběma nájezdy soupeře. I hokejisté Phoenixu se příblížili účasti v play off, když na svém ledě přehráli Anaheim 4:0. Na výhře se podílel gólem a asistencí Radim Vrbata, po jedné přihrávce si připsal i Martin Hanzal s Michalem Rozsívalem. Coyotes jsou aktuálně sedmí v Západní konferenci a na devátý Dallas mají k dobru dva body. O výhře rozhodl Phoenix v prostřední části, kdy třemi využitými přesilovkami odskočil soupeři z 1:0 na 4:0. Třetí trefu týmu vstřelil Vrbata, který po přihrávce Raye Whitneyho zakončoval do odkryté branky. Whitney díky této asistenci zaokrouhlil počet svých bodů získaných během své kariéry v NHL na tisíc a stal se 79. hráčem v historii soutěže, který této hranice dosáhl.