Počasí dnes 14°C Oblačno

Kadlecův gól Barcelonu nezastavil, Leverkusen prohrál 1:3

Český fotbalový reprezentant Michal Kadlec si připsal cenný gól proti hvězdné Barceloně, Leverkusen však v úvodním osmifinálovém utkání Ligy mistrů prohrál doma 1:3. Dvě branky obhájců trofeje dal Alexis Sánchez, prosadil se i držitel Zlatého míče Lionel Messi. V druhém dnešním osmifinále vyhrál Lyon nad APOELem Nikósie 1:0.

Barcelona nastoupila k utkání s vědomím, že v lize nevyhrála tři z posledních čtyř zápasů na hřištích soupeřů, ovšem na sebevědomí jí to neubralo. Od začátku si vytvářela tlak a Leverkusen spíše jen odkopával míče a na ofenzivu téměř rezignoval. Na šanci se tak čekalo dlouho. Až čtyři minuty před pauzou odkryl Kadlec levou stranu obrany Leverkusenu s úmyslem zaútočit, ovšem němečtí hráči přišli o míč, Messi našel rozběhnutého Sáncheze a chilský útočník prostřelil brankáře Lena mezi nohama. Do druhé půle nastoupil Leverkusen jako vyměněný a pustil se s Barcelonou do ofenzivní přetahované. Vše načal Kadlec, který si v 52. minutě počíhal na centr, ve vzdušném souboji přeskočil Sáncheze a vyrovnal. Připsal si svou první trefu v Lize mistrů a v součtu s reprezentací pátý gól v sezoně. Jenže už za tři minuty vedla znovu Barcelona. Fábregas výtečnou kolmicí našel Sáncheze, který obešel gólmana a z úhlu trefil prázdnou branku. Leverkusen mohl znovu vyrovnat, ale Castro trefil tyč. Konstrukce branky zastavila na druhé straně i pokus Messiho, který obešel tři obránce a lob nasměroval do tyče. Hvězdný Argentinec se však dočkal. Dvě minuty před koncem uvolnil Daniho Alvese, ten mu míč vrátil a Messi střelou ve skluzu potvrdil výhru Barcelony. Připsal si sedmý gól v této sezoně Ligy mistrů a devatenáctý zásah ve vyřazovacích bojích soutěže, což je nový rekord. Messi překonal Raúla a Andreje Ševčenka. V Lyonu se hrál poměrně jednoznačný zápas a bylo jen otázkou času, než domácí pokoří obranu Nikósie. Hodně aktivní byl především Alexandre Lacazette, který spolu s Michelem Bastosem výrazně provětrával obranu kyperského celku. Jako první mohl slavit Bastos, ale jeho střelu do prázdné branky vykopla na poslední chvíli obrana. Nakonec mohl gól slavit francouzský reprezentant do 21 let Lacazette, který ve vápně předvedl kličku na střed, vypálil a s přispěním teče obránce nedal brankáři šanci zasáhnout. APOEL už nedokázal odpovědět a bude muset dohánět manko v odvetě, která se stejně jako v souboji Leverkusen - Barcelona hraje 7. března.