Dnes je sobota 20. dubna 2024., Svátek má Marcela

Jícha je druhým nejlepším házenkářem světa

Na snímku Filip Jícha. MICHAL KALÁŠEK / MEDIAFAX | zdroj: tisková zpráva

Nejlepší házenkář světa roku 2010 Filip Jícha skončil v anketě Mezinárodní házenkářské federace (IHF) za minulý rok druhý. Českou hvězdu vystřídal na pomyslném trůnu Dán Mikkel Hansen, mezi ženami byla oceněna Norka Heidi Lökeová.

Tahoun letošních mistrů Evropy Hansen vyhrál prestižní anketu jako první Dán v historii. Od expertů IHF, fanoušků a zástupců médií dostal 31 procent hlasů a druhého Jíchu porazil o 10 procent. Další místa obsadilo francouzské trio Nikola Karabatic, Luc Abalo (oba 19 procent) a Thierry Omeyer (10 procent). Čtyřiadvacetiletý Hansen vedle triumfu na lednovém ME, k němuž přispěl devíti góly ve finále proti domácímu Srbsku, získal v minulém roce také double za triumf v lize a poháru se svým týmem AG Kodaň. Devětadvacetiletá Lökeová z Györu, jež dostala 28 procent hlasů, vyhrála za uplynulý rok téměř vše. S bývalým klubem Larvik se stala norskou mistryní, vyhrála domácí pohár i Ligu mistrů, v barvách národního týmu zase slavila titul mistryně světa. Druhá skončila Francouzka Alison Pineauová (22 procent) a třetí další Norka Katrine Lundeová-Haraldsenová (20 procent).

Kurzovní lístek: 20.4.2024 Exchange s.r.o.