Počasí dnes 1°C Oblačno

Hudlerův gól neodvrátil vyřazení Detroitu z play off, Jágrova asistence nestačila

Hokejisté Nashvillu jsou v zámořské NHL prvním postupujícím týmem do druhého kola play off. Predators v pátečním utkání udolali na svém ledě Detroit 2:1 a celou sérii získali poměrem 4:1 na zápasy. Rozhodující úder hostům zasadil Daniel Legwand, rodák z Detroitu, který v první minutě třetí třetiny vstřelil vítězný gól.

Legwand měl prsty i v první brance zápasu, když u zadního mantinelu vybojoval kotouč a předložil ho před brankou úplně volnému Alexandru Radulovovi. Za hosty srovnal skóre zápasu český útočník Jiří Hudler, když do branky soupeře doklepl nahození Valtteriho Filppuly. Naopak hrozbu vyřazení podruhé odvrátili hokejisté Pittsburghu, když v domácím prostředí přehráli Philadelphii 3:2 a snížili stav série na 2:3. Penguins sice v první třetině dvakrát prohrávali o gól, v prostřední části ale dvěma zásahy otočili vývoj zápasu a od poloviny utkání se už skóre nezměnilo. Jednu asistenci si za hosty připsal Jaromír Jágr.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.