Počasí dnes 7°C Oblačno

Hokejisté Vítkovic porazili Kloten a jsou v semifinále Spengler cupu

Hokejisté Vítkovic na Spenglerově poháru v Davosu po dvou prohrách zabrali a v play off dnes přesvědčivě porazili švýcarský Kloten 5:1. Český vicemistr si tím zajistil účast v semifinále, v němž se v pátek od 15 hodin znovu utká s domácím Davosem.

Třetí vystoupení na nejstarším turnaji světa vyšlo Vítkovicím na výbornou. I bez nemocného tahouna Burgera přečkaly platonický tlak soupeře v úvodu utkání a v osmé minutě mohly i udeřit, ale Klimek po Pohlově průniku nedokázal ani na dva pokusy překonat Rüegera. Síť rozvlnil až Jan Káňa, který švihem zpoza obránce pod horní tyčku švýcarského brankáře v 17. minutě doslova znehybnil. Vedoucí gól zvýšil herní jistotu severomoravského týmu. Ostravané lépe bruslili, pátý celek švýcarské ligy bezchybnou defenzivou drželi od vlastní branky na distanc a hlavně po brejcích měli další slibné příležitosti. I druhý gól se zrodil z rychlého protiútoku. Tomáš Káňa prchl po pravém křídle a trefil místo pod lapačkou. Vítkovice dále svou agresivitou dotíraly na švýcarskou branku. Chvíli po Káňovi visel ve vzduchu třetí gól, ale Šedivý se v tlačenici před Rüegerem neprosadil. Kloten, bez českého útočníka Vojtěcha Poláka v sestavě, působil bezradně. Definitivně ho srazil Sýkora, který těsně před koncem druhé části po Pabiškově přihrávce zpoza branky skóroval nekompromisní ranou bez přípravy. Když hned v úvodu třetí třetiny přidal v přesilovce přesným švihem čtvrtý gól Pohl, bylo o postupu Vítkovic rozhodnuto. Vedení ještě zvýraznil Štefanka, který puk za brankovou čáru dostal zpoza branky vychytralým nástřelem o gólmanovo lýtko. Čisté konto nakonec vítkovický gólman Málek neuhájil, 82 sekund před koncem ho dělovkou překonal Du Bois. Svěřenci Mojmíra Trličíka si o postup do finále zahrají v pátek opět s domácím Davosem, kterému v základní skupině po vyrovnané bitvě podlehli 1:2.