Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 8°C Dešťové přeháňky

Hokejisté LA Kings vyhráli ve Phoenixu i podruhé

Hokejisté Los Angeles vyhráli ve finále Západní konference NHL na ledě Phoenixu 4:0 a v sérii vedou 2:0. Hattrickem se blýskl útočník Jeff Carter, Kings navíc vyrovnali tři rekordy zámořské soutěže.

První rekord Los Angeles vyrovnalo vítězstvím v sedmém zápase na soupeřově ledě za sebou, což se naposledy povedlo Chicagu před dvěma lety. Sedmou výhrou venku na úvod play off Kings také srovnali dosavadní maximum Colorada z roku 1999. V součtu s minulou sezonou uspěli už v devátém duelu na ledě soupeře, čímž napodobili výkon New Yorku Islanders z let 1982 a 1983. Carter se poprvé trefil v 25. minutě, kdy po úvodním gólu Dwighta Kinga zvýšil na 2:0. Druhou branku přidal sedmadvacetiletý útočník v závěru druhé třetiny a hattrick dovršil v 52. minutě. Napodobil tak výkon slavného Wayna Gretzkého, který byl v roce 1993 posledním hráčem Kings, jenž zaznamenal v jednom utkání play off tři branky. Coyotes utkání dohrávali bez dvou klíčových hráčů - kapitána Shana Doana a Martina Hanzala. Pro oba duel skončil předčasně poté, co dostali trest na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení. Kings oslabení soupeře využili a dvěma góly zvýšili vedení z 2:0 na 4:0. Západní konference - 2. zápas: Phoenix - Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1) Branky: 25., 39. a 53. J. Carter, 14. King. Střely na branku: 24:40. Diváci: 17.149. Stav série: 0:2

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.