Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 0°C Polojasno

Hokejisté Chomutova vyhráli na ledě Ústí a jsou v baráži o extraligu

Hokejisté Chomutova vyhráli první ligu a zahrají si baráž o účast v extralize s Mladou Boleslaví. Piráti zvítězili v rozhodujícím sedmém finálovém duelu na ledě nejlepšího týmu základní části a obhájce prvenství Ústí nad Labem 3:2 v prodloužení, nerozhodný stav zápasu i celé série zlomil v 68. minutě Jakub Grof.

Chomutov zopakoval úspěch z předminulé sezony, tehdy pak barážovou sérii s Mladou Boleslaví prohrál 1:4 na zápasy. Boj o účast v nejvyšší soutěži v příštím ročníku začne na ledě Středočechů v neděli. Domácí Slovan v utkání dvakrát vedl. V 15. minutě nejprve zneškodnil ústecký brankář Orct příklep Orsavy a v protiútoku se trefil do branky Chomutova bekhendovou střelou Roubík. V úvodu druhé třetiny ale Piráti potrestali vyloučení domácího Majdana, když Gajovský uklidil puk zblízka do ústecké branky. Další dvě přesilovky hosté nevyužili a málem sami inkasovali, ale Zeman v oslabení nastřelil jen horní tyčku. Ve 39. minutě už ale vrátil Lvům vedení Roubík, který po předchozí střele Šagáta do tyče doklepl puk do prázdné branky. V úvodu třetí části ještě jednou zazvonila tyčka chomutovské branky po střele Handla. K vyrovnání se hosté dobrali při další přesilovce. Při vyloučení Treilleho tečoval v 50. minutě Havířovu střelu David Hruška. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém měl dlouho více práce chomutovský brankář Řehoř. Pak ale domácí nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny a chomutovský obránce Grof poslal Piráty v čase 67:42 do extraligové baráže. HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1) Branky: 15. a 39. Roubík - 24. Gajovský, 50. D. Hruška, 68. Grof. Rozhodčí: M. Fraňo, Jeřábek - Klein, Skopal. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.