Hemský dal premiérový hattrick v NHL a zařídil výhru Edmontonu

Útočník Aleš Hemský vstřelil premiérový hattrick v NHL a byl hlavním strůjcem pondělní výhry Edmontonu 6:3 v Nashvillu. Pardubický rodák, který před necelým měsícem prodloužil s Oilers smlouvu, završil tříbrankový večer v 35. minutě, když zvýšil vedení na 5:2. V závěru utkání si ještě připsal asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Do střelecké formy se po zranění dostal i Martin Havlát. Skóroval ve třetím zápase za sebou, navíc si zapsal další bod za nahrávku, ale stejně jako v předchozím utkání jeho produktivita týmu nestačila. San Jose v přímém souboji o osmičku pro play off podlehlo na ledě Los Angeles 2:5 a na poslední postupové místo, které drží právě jejich přemožitel, ztrácí dva body. Hokejisté Pittsburghu opět pokazili brankářské statistiky Ondřeji Pavelcovi. Český gólman, který před pěti týdny inkasoval v Pittsburghu osm branek, byl v průběhu druhé třetiny po pěti gólech střídán. Penguins nakonec rozstříleli Winnipeg 8:4, o což se nejvyšší měrou zasloužilo trio James Neal, Jevgenij Malkin a Sidney Crosby, kteří dohromady nasbírali 13 bodů. Neal dal hattrick a přidal asistenci, Malkin zaznamenal dvě branky a tři přihrávky a Crosby si připsal čtyři asistence.