Počasí dnes 15°C Polojasno

Hattrick Messiho zajistil Barceloně výhru nad Málagou, dařilo se i Realu

FC Barcelona's Lionel Messi, from Argentina, reacts after scoring against Mallorca during a Spanish La Liga soccer match at the Camp Nou stadium in Barcelona, Spain, Saturday, Oct. 29, 2011. (AP Photo / Manu Fernandez) | zdroj: tisková zpráva

Již čtvrtý ligový hattrick v této sezoně vstřelil Lionel Messi. Nejlepší fotbalista světa za minulý rok tak pomohl Barceloně k výhře 4:1 nad Málagou v dohrávce odloženého 1. kola španělské ligy. Barcelona však nadále ztrácí pět bodů na lídra tabulky Real Madrid, který porazil Bilbao rovněž 4:1

Messi začal své představení po půlhodině hry, když se prosadil nezvykle hlavou z prostoru penaltové značky. Krátce po změně stran zvýšil Alexis Sánchez a v 51. minutě to bylo už 3:0, poté co Messi prošel středem obrany a mířil přesně k tyči. Hattrick Argentinec uzavřel devět minut před koncem další samostatnou akcí. Za domácí už jen snížil Rondón. Messi v této sezoně sestřelil hattrickem také Atlético Madrid, Osasunu Pamplona a Mallorku. Třikrát se prosadil také v Lize mistrů, kde to odnesla Plzeň. Nyní má hvězdný Argentinec na kontě 22 ligových branek, v tabulce střelců je však nadále o gól za Cristianem Ronaldem z Realu. httpv://www.youtube.com/watch?v=zxfuegjR1rY Ronaldo na Messiho hattrick odpověděl dvěma proměněnými pokutovými kopy a postaral se tak o výhru Realu nad Bilbaem. Tým z Baskitska sice vedl po gólu Llorenteho, který se trefil ve třetím utkání po sobě, ale brzy srovnal Marcelo po narážečce s Benzemou. Po změně stran pak rozhodčí nařídil pro Real dva pokutové kopy. Nejprve po faulu na Kaká a následně i na Özila. Zároveň vyloučil obránce De Marcose. Obě penalty Ronaldo proměnil a slavil s týmem důležité vítězství, které znovu přiblížilo Real k jeho snu ujmout Barceloně titul. Definitivu výsledku dal v závěru Callejon. http://www.youtube.com/watch?v=CUNIklhWXPM