Dnes je pátek 19. dubna 2024., Svátek má Rostislav
Počasí dnes -2°C Slabý déšť

Hamilton vyhrál kvalifikaci i v Malajsii, druhý odstartuje Button

during practice for the Australian Formula One Grand Prix at the Albert Park circuit on March 16, 2012 in Melbourne, Australia. | zdroj: tisková zpráva

Kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie vozů formule 1 vyhrál britský pilot Lewis Hamilton z McLarenu, jenž tak zopakoval pole position z úvodního závodu sezony v Austrálii. Do první řady se vedle něho v neděli postaví jeho týmový kolega a krajan Jenson Button, který před týdnem v Austrálii vyhrál.

Hamilton tam po startu z první pozice dojel do cíle na třetím místě, i proto se dnes z nejlepšího času příliš neradoval. "Nevím, jestli první místo na startu je zároveň tím nejvýhodnějším. Do první zatáčky je tady hodně daleko," poznamenal Hamilton, který vyhrál dvě kvalifikace za sebou naposledy v roce 2009. V Sepangu zaznamenal 21. pole position v kariéře. Button se v Malajsii pokusí navázat na svůj tři roky starý triumf. "Nemůžu si moc stěžovat, první řada je pro tým dobrý výsledek. Jasně, člověk by mohl chtít ještě víc, ale Lewis na začátku třetí kvalifikace zajel výborné kolo a já už ho nedokázal překonat," prohlásil Button. Třetího času v kvalifikaci dosáhl sedminásobný mistr světa Michael Schumacher s mercedesem, na Hamiltona ztratil 172 tisícin sekundy. "Skvělý úspěch, bylo to maximum, čeho jsme schopni. Když se podíváte, kdo všechno je za námi a jak jsme blízko těm před námi, kdo by si to ještě loni pomyslel?" řekl třiačtyřicetiletý Němec. Schumacher předčil oba piloty Red Bullu - Mark Webber byl čtvrtý, obhájce mistrovského titulu i loňského malajsijského prvenství Sebastian Vettel šestý. Mezi ně se vklínil bývalý šampion Kimi Räikkönen s lotusem, ale ten odstartuje až z desáté pozice. O pět míst Fin přišel kvůli trestu za výměnu převodovky. Jeho kvalitní výsledek v kvalifikaci byl nicméně pro tým dobrou zprávou potom, co ráno zažil okamžiky napětí kvůli požáru svého takzvaného motorhome. Oheň na týmové základně, v níž se během Velkých cen zdržují jezdci, členové stáje a zástupci médií, byl rychle uhašen a nikdo nebyl zraněn. Kvalifikace opět nevyšla vozům Ferrari. Dvanáctý Felipe Massa ani neprošel do její závěrečné části, čas Fernanda Alonsa stačil jen na deváté místo. Nedělní závod na okruhu v Sepangu začne v 10:00. Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Sepangu: 1. Hamilton 1:36,219, 2. Button (oba Brit./McLaren) 1:36,368, 3. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:36,391, 4. Webber (Austr./Red Bull) 1:36,461, 5. Räikkönen (Fin./Lotus) 1:36,461, 6. Vettel (Něm./Red Bull) 1:36,634, 7. Grosjean (Fr./Lotus) 1:36,658, 8. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:36,664, 9. Alonso (Šp./Ferrari) 1:37,566, 10. Pérez (Mex./Sauber) 1:37,698.

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.