Dnes je úterý 23. dubna 2024., Svátek má Vojtěch
Počasí dnes 9°C Skoro zataženo

Francie na ME plichtila s Anglií, Ukrajinci zdolali Švédsko

Fotbalisté Francie a Anglie se rozešli v úvodním duelu skupiny D evropského šampionátu smírně 1:1. Ostrovní výběr poslal v souboji odvěkých rivalů po půlhodině do vedení prvním reprezentačním gólem Lescott, za dalších devět minut ale srovnal Nasri a zařídil dělbu bodů. Francie prodloužila sérii bez porážky na 22 utkání a s Anglií na Euru neprohrála ani třetí vzájemný zápas. Hráči Ukrajiny při svém debutu zvítězili doma v Kyjevě 2:1 nad Švédskem a ujali se vedení ve skupině D. Seveřané sice vedli po gólu Zlatana Ibrahimovice z 52. minuty, ale spolupořadatel turnaje skóre rychle otočil zásluhou dvou přesných hlaviček své hrající legendy Andreje Ševčenka.

Francie - Anglie 1:1 (1:1) Branky: 39. Nasri - 30. Lescott. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Oxlade-Chamberlain, Young (oba Angl.). Diváci: 48.500. Francie: Lloris - Debuchy, Mexes, Rami, Evra - Cabaye (84. Ben Arfa), Diarra, Malouda (85. Martin) - Nasri, Ribéry - Benzema. Trenér: Blanc. Anglie: Hart - Johnson, Terry, Lescott, Cole - Milner, Gerrard, Parker (78. Henderson), Oxlade-Chamberlain (77. Defoe) - Young - Welbeck (90. Walcott). Trenér: Hodgson. httpv://youtu.be/cL65jnYCWS4 Ukrajina - Švédsko 2:1 (0:0) Branky: 55. a 62. Ševčenko - 52. Ibrahimovic. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Källström, Elm (oba Švéd.). Diváci: 64.290. Ukrajina: Pjatov - Gusev, Chačeridi, Michalik, Selin - Jarmolenko, Tymoščuk, Nazarenko, Konopljanka (90.+2 Devič) - Ševčenko (81. Milevskij), Voronin (84. Rotaň). Trenér: Blochin. Švédsko: Isaksson - Lustig, Mellberg, Granqvist, M. Olsson - Elm, Källström, Larsson (68. Wilhelmsson) - Ibrahimovic, Toivonen (62. Svensson) - Rosenberg (71. Elmander). Trenér: Hamrén. httpv://youtu.be/5SfbLCNQ6oc

Kurzovní lístek: 23.4.2024 Exchange s.r.o.