Dnes je sobota 5. prosince 2020., Svátek má Jitka
Počasí dnes 3°C Oblačno

Fotbalisté sehrají generálku na ME proti Maďarsku

Fotbalisté sehrají generálku na ME proti Maďarsku
Na pražském stadionu Evžena Rošického se v sobotu 12. listopadu 2011 konal trénink české fotbalové reprezentace před druhým barážovým utkáním s celkem Černé Hory. MARTIN BOUDA / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Čeští fotbalisté se v generálce na mistrovství Evropy představí 1. června doma proti Maďarsku. Předtím budou mít od 20. do 27. května soustředění v Rakousku, kde sehrají zápas s dosud neznámým soupeřem. První herní přípravu v příštím roce absolvují 29. února v Dublinu s Irskem, což je náhradní varianta za původně domluvené utkání s Řeckem, které bylo zrušeno, protože se oba celky potkají ve skupině ME.

Po evropském šampionátu v Polsku a na Ukrajině dojde 15. srpna k odvetě s Ukrajinou za letošní zářijovou přípravu, v níž tým kouče Michala Bílka zvítězil 4:0. Následně se Češi představí 11. září doma s Finskem a sezonu zakončí 14. listopadu zřejmě rovněž doma s dosud neurčeným soupeřem. Maďarsku aktuálně patří 37. místo v žebříčku FIFA jen čtyři příčky za Českou republikou. V kvalifikaci o ME skončilo ve skupině E na třetím nepostupovém místě za Nizozemskem a Švédskem, ale doma dokázalo Švédy porazit 2:1 a v Nizozemsku sehrálo zajímavou bitvu zakončenou prohrou 3:5. Se samostatným Českem se Maďarsko utkalo pouze jednou na přípravném turnaji na Kypru v roce 2002, kdy čeští fotbalisté vyhráli 2:0.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,440 26,520
USD 21,820 21,940
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma