Počasí dnes 14°C Oblačno

Fotbalisté Manchesteru United se dotáhli na vedoucího rivala City

Fotbalisté Manchesteru United porazili v 23. kole anglické ligy Stoke 2:0 a v čele tabulky se bodově dotáhli na vedoucího městského rivala City, který prohrál 0:1 s Evertonem. Chelsea s Petrem Čechem v brance pouze remizovala 1:1 na hřišti nováčka Swansea, bod londýnskému klubu zachránil ve třetí minutě nastavení vlastní gól Neila Taylora.

Oba góly United, kteří nastoupili bez Wayna Rooneyho, padly z pokutových kopů. První proměnil v 38. minutě Javier Hernández, dvoubrankové vedení domácím zajistil v úvodu druhého poločasu Dimitar Berbatov. V dresu obhájce titulu si připsal premiérový start třetí brankář Ben Amos, který zaskočil za zraněné Davida de Geu a Anderse Lindegaarda. United mají po vítězství na kontě 54 bodů stejně jako vedoucí City, které prohrálo na hřišti Evertonu 0:1. Jedinou branku zápasu vstřelil v 60. minutě Darron Gibson, který do liverpoolského klubu zamířil před necelými třemi týdny z Manchesteru United. Zápas v Goodison Parku narušil pět minut před přestávkou fanoušek, který pronikl na hřiště a připoutal se k brankové tyči hostujícího gólmana Joea Harta. Policistům trvalo zhruba tři minuty, než se jim muže podařilo vyprostit, zápas poté za bezbrankového stavu pokračoval. Chelsea se Swansea prohrávala od 40. minuty, kdy Čecha překonal po špatné hlavičce obránce Josého Bosingwy střelou z voleje Scott Sinclair. Naděje velšského celku na vítězství poté zvýšilo vyloučení hostujícího Ashleyho Colea pět minut před koncem, překvapení se však nekonalo. Bosingwa totiž v nastavení díky Taylorově teči odčinil předchozí zaváhání a vyrovnal. Anglická fotbalová liga - 23. kolo: Swansea - Chelsea 1:1 (39. Sinclair - 90.+3 vlastní Taylor), Tottenham - Wigan 3:1 (29. a 64. Bale, 34. Modrič - 80. McArthur), Wolverhampton - Liverpool 0:3 (52. Carroll, 61. Bellamy, 78. Kuijt), Everton - Manchester City 1:0 (60. Gibson), Manchester United - Stoke 2:0 (38. Hernández z pen., 53. Berbatov z pen.).