Počasí dnes 1°C Oblačno

Drogbův stý gól v Premier League zajistil Chelsea výhru nad Stoke

Fotbalisté Chelsea i s brankářem Petrem Čechem zdolali v prvním ligovém zápase prozatímního kouče Roberta Di Mattea 1:0 Stoke. Do sítě soupeře, který hrál více než hodinu v oslabení, se trefil jen Didier Drogba, který zaznamenal svůj 100. gól v Premier League.

Bývalý asistent odvolaného kouče Andrého Villase-Boase Di Matteo udělal v sestavě několik změn. Nejvýraznější bylo zařazení uzdraveného kapitána Johna Terryho, který po operaci kolena hrál poprvé od konce ledna. "Blues" nahrálo i vyloučení Ricarda Fullera po zbytečném dupnutí na Branislava Ivanoviče už ve 25. minutě. Přesto mohla brankáře Čecha vedle čistého konta potěšit jen jediná ze střel jeho spoluhráčů. Třiatřicetiletý útočník Drogba po 99. ligové brance čekal na jubilejní zásah jen 14 dní. V 68. minutě převzal za obranou výborný pas Juana Maty a před úspěšnou střelou stačil ještě udělat kličku brankáři. Liverpool potřetí v řadě prohrál, porážka 0:1 v Sunderlandu je však po těsných prohrách s Manchesterem United a Arsenalem nejcitelnější. Domácí se zásluhou gólu Nicklase Bendtnera v tabulce dotáhli už jen na dva body za sedmý Liverpool. Zápas mezi Boltonem a Queens Park Rangers znovu přidal argumenty zastáncům zavedení techniky hlídající brankovou čáru do fotbalu. Brankář Wanderers Ádám Bogdán zastavil za stavu 0:0 hlavičku Clinta Hilla až za čarou, hlavní rozhodčí nicméně na radu asistenta gól neuznal. I tento moment domácím nahrál k posunu mimo sestupové příčky, protože poté zvítězili 2:1. Anglická Fotbalová asociace vyjádřila na svém webu ještě v průběhu zápasu podporu projektu Komise pravidel fotbalu IFAB, která před týdnem zavedení technologie schválila. Systém má být z několika variant vybrán v červenci. "Chceme znovu vyjádřit silný zájem o zavedení tohoto systému v co nejbližší době," stojí v prohlášení asociace.

Kurzovní lístek: 18.4.2024 Exchange s.r.o.