Počasí dnes -1°C Slabý déšť

Devils i díky gólu Eliáše dělí jedna výhra od finále Stanley Cupu

Hokejisté New Jersey vyhráli v pátém utkání semifinále play off NHL i díky gólu Patrika Eliáše na ledě NY Rangers 5:3, ujali se vedení v sérii 3:2 na zápasy a dělí je jediná výhra od finále Stanley Cupu. Postup si mohou Ďáblové vybojovat v pátek před vlastními fanoušky.

Devils měli skvělý vstup do utkání a už po deseti minutách vedli 3:0! Domácí se však nevzdali, do první přestávky dokázali snížit a potom dvěma góly v úvodních minutách druhé a třetí třetiny vyrovnali na 3:3. O vítězství New Jersey tak rozhodl až gólem čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny Ryan Carter, u něhož si připsal asistenci český obránce Marek Židlický. Výhru Ďáblů pak pečetil Zach Parise v poslední minutě trefou do prázdné branky při power-play Rangers. New York Rangers - New Jersey 3:5 (1:3, 1:0, 1:2) Branky: 16. Prust, 21. Callahan, 41. Gáborík - 3. Gionta, 5. Eliáš, 10. Zajac, 56. R. Carter (Židlický), 60. Parise. Střely na branku: 28:17. Diváci: 18.200. Stav série: 2:3.