Počasí dnes -1°C Slabý déšť

Cyklista Kreuziger skončil na Tirreno-Adriatico třetí

Cyklista Roman Kreuziger obsadil v etapovém závodu Tirreno-Adriatico třetí místo. Vítězství si v závěrečné časovce zajistil Ital Vincenzo Nibali, na kterého český jezdec ztratil v konečném pořadí 26 sekund. Druhý v celkovém pořadí skončil dosavadní lídr Američan Chris Horner.

Časovku na 9,3 kilometru v San Benedettu del Tronto vyhrál Švýcar Fabian Cancellara. Čtyřnásobný mistr světa v této disciplíně zvítězil o 12 sekund před Italem Danielem Bennatim, třetí byl Australan Cameron Meyer. Kreuziger ztrácel po šesti etapách na vedoucího Hornera jen pět sekund a měl vteřinu k dobru na třetího Nibaliho. Časovka však vyšla českému jezdci ze tří adeptů na celkový triumf nejhůř. Na Cancellaru ztratil 47 sekund a skončil na 39. místě. "Jsem trochu zklamaný. Byli jsme všichni tři nastejno a věděl jsem, že když časovku zajedu dobře, můžu vyhrát, a když špatně, budu třetí. Bohužel se naplnila ta druhá varianta," uvedl Kreuziger na svém webu. "Nechytil jsem rytmus, nemohl jsem se do toho vůbec dostat. Už po prvním kilometru jsem cítil, že nohy netočí podle představ. Byla to taková utrápená časovka. Hlava moc chtěla, ale nohy ne," posteskl si. Výborně zajel jeho bývalý kolega z týmu Liquigas Nibali, který byl devátý s odstupem 20 sekund na švýcarského časovkářského specialistu. V konečné klasifikaci zvítězil o 14 sekund před čtyřicetiletým Hornerem, který obsadil v časovce 45. příčku. "Vyhrál ten nejlepší," ocenil Kreuziger Nibaliho podle serveru velonews. Litoval, že si nechal Itala ujet v nedělní královské etapě, kdy za ním obsadil druhé místo se ztrátou 16 sekund. "Nechali jsme ho ujet moc. Mrzí mě ty drobné chyby," řekl jezdec Astany, který se blýskl dvěma druhými místy ve víkendových etapách. Počítá s tím, že prvotní zklamání ho přejde a třetí místo v kvalitně obsazeném závodu docení. "Je to můj první etapák v sezoně a určitě ten výsledek nějakou hodnotu má. I z toho pohledu, že zkraje sezony jsou skoro všichni skvěle připraveni a plní síly. Až se mi to rozleží v hlavě, budu spíš spokojený. Jen mi ke štěstí chybí vítězství v etapě, když už nevyšlo to celkové," prohlásil pětadvacetiletý jezdec, který se chystá na Giro d'Italia, kde by rád po loňském pátém místě zaútočil na stupně vítězů. "Ukázalo se, že jsem na dobré cestě. Je třeba zapracovat na časovce. Na Giru jich sice moc nebude, ale i tak se v nich může rozhodovat. Příští pátek odlétám na dvoutýdenní vysokohorské soustředění na Tenerife, což bude začátek finální přípravy směrem k Giru," uvedl Kreuziger. Cancellara ovládl na Tirrenu časovku stejně jako loni. "Mám z vítězství velkou radost, protože je to důkaz, že jsem na tom dobře. Mám za sebou dobrý týden. Teď si odpočinu a uvidím, jak to dopadne na Milán - San Remu," uvedl s výhledem na slavný jednorázový závod švýcarský cyklista, který v neděli oslaví 31. narozeniny.