Chelsea v LM prohrála v Neapoli, Real remizoval v Moskvě

Fotbalisté Chelsea ani v Lize mistrů nezlomili výsledkové trápení z posledních týdnů. Londýnský celek s Petrem Čechem v brance prohrál v úvodním osmifinále na hřišti Neapole po dvou gólech domácího Lavezziho 1:3 a před odvetou na Stamford Bridge se dostal do složité pozice. Ve druhém úterním duelu remizoval Real Madrid 1:1 na hřišti CSKA Moskva, když o výhru přišel až v nastavení. Za ruský klub v závěru po osmi měsících nastoupil k soutěžnímu zápasu uzdravený český útočník Tomáš Necid.

Chelsea toužila v Lize mistrů vylepšit dojem z nepovedeného období v Premier League. V domácí soutěži čtyřikrát po sobě nevyhrála a propadla se až na páté místo. V úvodu se zdálo, že by se Londýňanům mohla náprava podařit. Čech chytil několik šancí a ve 27. minutě jeho celek vedl, když Mata doklepl odražený míč do sítě. Jenže závěr poločasu hosté vůbec nezvládli. Ve 38. minutě nejprve Čech nedosáhl na Lavezziho střelu k zadní tyči a už v nastavení prvního dějství otočil skóre Cavani, kterému předtím míč zavadil zřejmě o rameno. Domácí kanonýr oslavil už pátý gól v soutěži a v posledních jedenácti pohárových duelech za Neapol skóroval podeváté. "Blues" se po změně stran hnali za vyrovnáním, Malouda ani Drogba ale De Sanctise nepřekonali a místo toho opět udeřilo na druhé straně. Cavani v 65. minutě obešel Čecha a připravil druhý gól v zápase pro Lavezziho. Neapol doma neprohrála s anglickým soupeřem ani páté utkání a pojede do odvety s nadějným dvoubrankovým náskokem. Pozice trenéra Chelsea Andrého Villase-Boase po dalším nezdaru ještě více oslabila. CSKA Moskva nastoupil k soutěžnímu zápasu poprvé od začátku prosince a po dlouhé zimní přestávce vlétl do souboje s Realem s elánem. Hosté ovšem postupně začali potvrzovat roli favorita. Po vystřídání zraněného Benzemy ještě proti novému muži na hřišti Higuaínovi i dorážejícímu Khedirovi skvěle zasáhl Čepčugov, náhradník za zraněnou domácí brankářskou jedničku Akinfejeva, ale v 28. minutě už Real slavil vedení. Po zaváhání domácí obrany a centru se prosadil Ronaldo a zaznamenal svůj 17. gól v 23 zápasech Ligy mistrů odehraných za madridský celek. Hosté se po vedoucí trefě uklidnili a mohli přidat i další branky. Zkraje druhé půle pálil vedle Callejón, stejného hráče pak vychytal Čepčugov, který si dnes odbyl velkou premiéru na mezinárodním poli. Domácí gólman se zaskvěl i v 76. minutě proti Ronaldovi a Real nakonec přišly zahozené šance draho. V 82. minutě se poprvé po operaci kolena dostal v soutěžním utkání na hřiště Necid a pomohl domácím k závěrečnému tlaku, který zužitkovala ve třetí minutě nastavení zimní posila Wernbloom. Odvety obou zápasů jsou na programu 14. března.