Počasí dnes 14°C Oblačno

Chelsea se po výhře nad Boltonem vrátila na čtvrté místo

Fotbalisté Chelsea zabrali a přerušili pětizápasovou sérii bez soutěžního vítězství. Ve 26. kole anglické ligy doma porazili předposlední Bolton 3:0 a vrátili se na čtvrté místo před Arsenal. Městský rival má však k dobru nedělní londýnské derby se třetím Tottenhamem. Reprezentační brankář Petr Čech vychytal sedmou nulu v ligové sezoně.

Kritizovaný trenér "Blues" André Villas-Boas oproti nepovedenému úternímu utkání Ligy mistrů s Neapolí vrátil do základní sestavy Ashleyho Colea, Franka Lamparda a Michaela Essiena. V prvním poločase však favorit na stadionu Stamford Bridge pokračoval v trápení z posledních zápasů. Chelsea se výrazně zlepšila až po změně stran a dosáhla 2000. vítězství v historii ve všech soutěžích. Tři minuty po přestávce otevřel skóre přesnou ranou obránce David Luiz a po hodině hry zdvojnásobil vedení útočník Didier Drogba hlavičkou z Lampardova rohového kopu. Třiatřicetiletý záložník sám uzavřel skóre přesným volejem v 79. minutě a stal se prvním hráčem v historii Premier League, který v devíti sezonách po sobě vstřelil pokaždé minimálně deset gólů. Dnešní zásah byl navíc pro Lamparda jubilejním 150. v domácí soutěži. Manchester City doma porazil Blackburn jasně 3:0 a zvýšil vedení v tabulce na pět bodů před městským rivalem United. Obhájce titulu však ještě čeká nedělní utkání na hřišti Norwiche. Svěřenci trenéra Roberta Manciniho potvrdili dominanci na svém stadionu Etihad, kde vyhráli také třináctý ligový zápas v tomto ročníku. O branky se postarali tři nejlepší týmoví střelci Mario Balotelli, Sergio Agüero a Edin Džeko, kterému stačily k poslednímu zásahu jen dvě minuty na hřišti.