Počasí dnes 14°C Polojasno

Češi porazili Polsko 1:0 a jdou do finále z prvního místa

Na mìstském stadionu ve Wroclawi se 8. èervna 2012 odehrál první zápas Èeské reprezentace proti Rusku. Na snímku Jaroslav Plašil. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: Mediafax

Čeští fotbaloví reprezentanti si na evropském šampionátu po osmi letech zahrají čtvrtfinále. Rozhodla o tom jejich dnešní výhra nad domácím Polskem 1:0. O "postupový" gól se v 72. minutě postaral Petr Jiráček. Český tým jde ze skupiny A navíc se šesti body z prvního místa, ve čtvrtfinále si příští čtvrtek zahraje ve Varšavě s druhým týmem ze skupiny B.

ČESKÉ MUŽSTVO VÍTĚZÍ 1:0 A POSTUPUJE DO ČTVRTFINÁLE MISTROVSTVÍ EVROPY!!!

94. Největší šance Poláků v zápase, míč odrazil jeden z našich hráčů z brankové čáry.

93. Času už zbývá málo, vítězství je na dosah.

91. Nastavují se 4 minuty.

90. Pekhart střídá Baroše. Ten odchází za velkého potlesku diváků. Poláci za předchozí faul dostali žlutou kartu.

89. Poláci opět v obrovské šanci, následně kopou rohový kop, vše dopadá dobře.

87. Pilař šel střídat, podle polských hráčů moc pomalu, spustila se menší strkanice uprostřed hřiště, každé mužstvo dostalo po žluté kartě.

86. Poláci v obrovské šanci, zachránil nás centimetrový ofsajd a také pár centimetrů, o které minuli bránu.

85. V druhém poločase jsou Češi výrazně lepším týmem. Poláci teď přesto mají nebezpečnou standardní situaci.

84. Střídat jde autor jediného gólu, Jiráček, nahradí ho Rajtoral.

83. Také Pilař dnes hraje naprosto skvěle.

82. Baroš velmi obětavě běhá za míči.

80. Roh Poláků a nebezpečná střela. Zablokoval ji Jiráček, který teď leží otřesený na trávníku. Je ošetřován lékaři.

78. Sivok ve skvělé šanci po standardní situaci. Následuje náš rohový kop. - Neúspěšný.

77. Rohový kop Poláků, k šanci se nedostali. Poté Baroš na druhé straně dostal skvělou přihrávku, ale Tytoň si vyběhl a šanci vychytal.

76. Poláci byli z protiútoku nebezpeční, ale vše dopadlo dobře.

75. Baroš dal krásný gól, bohužel s ofsajdu.

73. Poláci rychle vystřídali.

72. Petr Jiráček střílí GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Naši unikli do rychlého protiútoku a ujímají se vedení.

71. Poláci po delší době v šanci, ale ne ve vážné.

69. Naši teď výborně kombinují a Polákům míč příliš nepůjčují.

68. Baroš v šanci, trefil bohužel brankáře Tytoně.

67. Rozhodčí si nevšiml našeho faulu loktem.

66. Poláci v posledních minutách pohybu našich hráčů příliš nestíhají a často tak faulují.

64. Pilař hraje skvěle, vykoledoval si další standardní situaci. Sivok následkem toho v obrovské šanci, trefil bohužel brankáře Tytoně.

63. Ani tentokrát to nevyšlo. Selassie hlavičkoval vysoko nad bránu.

62. Standardní situace se nám bohužel příliš nepovedla. Budeme však kopat ještě jednu.

61. Limberský faulovaný, Wasilewski dostal žlutou kartu a budeme mít dobrou příležitost z přímého kopu z hranice velkého vápna.

59. Pilař faulovaný do obličeje, chvíli ležel na trávníku, ale měl by být v pořádku.

57. Češi zásluhou Selassieho v dobré pozici, ale šanci zkazil ofsajd.

56. Poláci střídají. Ze hřiště jde Polanski, do utkání Grosicki.

54. Naši teď výborně útočí. Pilař a Plašil zamotali hlavu polské obraně, střela šla ale nakonec mimo bránu.

53. Baroš faulován, vypadalo to na žlutou kartu, ale neobjevila se.

52. Další rohový kop Čechů, ale k zakončení jsme se opět nedostali. Máme teď přesto nad Poláky mírnou převahu.

51. Kopali jsme rohový kop, ale Poláci dobře ubránili.

49. Hraje se většinou ve středu hřiště. Poláci v šanci, ale do bezprostřední blízkosti Čecha se nedostali.

48. Polanski dostal žlutou kartu za faul na Pilaře.

47. Rohový kop Čechů, nedostali jsme se k zakončení.

46. Už neprší, začal druhý poločas.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU, STAV 0:0, HRA JE ZATÍM POMĚRNĚ VYROVNANÁ, PŘIHLÁSÍME SE OPĚT PO PŘESTÁVCE.

45. Poločas se zatím dohrává v poklidu.

43. Pilařova dobrá rána, ale narazila na jednoho z polských obránců. Poté šance Sivoka, nedostal se bohužel k míči.

42. Morawski v obrovské šanci, míjí branku. Poláci kopou roh, ale vede jen ke střele z velké dálky a nad.

41. Pilař v obrovské šanci. Mířil však Tytoňovi přímo do náruče.

40.  Hezké nahrávky českého mužstva, bohužel zatím daleko od branky.

38. Teď zase máme více ze hry my. Plašilova střela nebezpečně ohrozila Tytoně.

37. Skvělá dlouhá přihrávka na Baroše, obrovská šance, chyběly centimetry.

36. Poláci jsou momentálně v náporu, ke střele se zatím nedostali.

34. Selassie opět výborně pronikl po pravé straně, jeho přihrávka však nikoho nenašla.

31. Prší a prší.

30. Standardní situace Poláků z dálky, k Čechovi se nedostala.

29. Hlavička Koláře šla vedle. Na stadionu velmi silně prší a blýská se.

27. Milan Baroš v šanci, ale v ofsajdu.

26. Češi po delší době intenzivněji zaútočili, ke střele to ale nevedlo.

24. Opět probíhá jedna z klidnějších minut zápasu.

23. Faul na Baroše, viník dostává žlutou kartu.

22. Rána poláků asi z 30 metrů, Čech vyráží. Hned poté polský roh, ubránili jsme se jen tak tak. Následně hlavička polského hráče, Čech chytá.

20. Kolářova šance, nepovedlo se mu zakončit.

19. Nic dramatického se nyní na hřišti neděje.

17. Dlouhé české nákopy do útočného pásma prozatím nekončí úspěchem.

17. Češi zatím nikam nepospíchají, přihrávají si na vlastní polovině.

15. Další šance poláků, Polanski zamířil nad břevno Čechovy branky.

14. Míč je v posledních vteřinách hlavně ve středním pásmu.

13. Další velká šance Poláků ze standardní situace, Poláci byli opět blízko gólu.

12. Blaszczykowski byl faulován blízko naší branky, Limberský dostal žlutou kartu za skluz.

11. Na Baroše šla nepřesná dlouhá přihrávka, míč skončil u Tytoně.

10. Lewandowski v obrovské šanci! Byl sám proti Čechovi, ale netrefil branku.

9. Naši si nadějně přihrávali před velkým vápnem Poláků, nakonec míč skončil v autu.

7. Poláci kopali roh, ale nebylo z toho nic.

7. Blaszczykowski v obrovské šanci z levé strany, Petr Čech si vyběhl a výborně pokryl.

6. Střela šla naštěstí mimo.

6. Byl odpískán zákrok na polského útočníka na hranici našeho pokutového území. Další nebezpečná standardní situace Poláků.

5. Barošův útočný faul. Loktem shodil jednoho z polských bránících hráčů.

4. Selassie skvěle přihrál Pilařovi před bránu, ten ve skvělé pozici netrefil.

3. Tentokrát hrají Češi, prozatím ale jen kombinují na vlastní polovině.

2. Velmi nebezpečná standardní situace Poláků - Dudka nůžkami jen těsně minul Čechovu branku.

1. Utkání bylo zahájeno, míč mají Poláci. Předvádí s ním docela parády.

Vše je připraveno k výkopu.

V polské brance zůstává Tytoń po vynikajícím výkonu proti Rusku.

Rosický nakonec do zápasu bohužel nenastupuje. Čech ano.

Polskou hymnu zpívá celý stadion. V hledišti se rozvinula obrovská polská vlajka.

Při české hymně mírně prší, hráči ji do jednoho zpívají.

Stadion je vyprodaný a je na něm vynikající atmosféra, hráči právě nastupují na hřiště.

Vítejte při sledování přímého přenosu z Vratislavi. K utkání je zdá se všechno připraveno a za několik minut začne.