Dnes je úterý 1. prosince 2020., Svátek má Iva
Počasí dnes -3°C Oblačno

Bouřlivák Fenin snil o Euru, teď se chce dostat na mistrovství světa 2014

Bouřlivák Fenin snil o Euru, teď se chce dostat na mistrovství světa 2014
V Praze se 31. kvìtna 2011 konalo setkání vybraných hráèù s novináøi v rámci programu èeské fotbalové reprezentace pøed odletem na pøípravný turnaj Kirin Cup v Japonsku. Na snímku útoèník Martin Fenin. ALEŠ BÌHOUNEK / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Bývalý český reprezentant Martin Fenin, který se na jaře vrátil k fotbalu po těžkém úrazu hlavy a léčení depresí, snil o účasti na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Hráč německé druholigové Energie Chotěbuz to řekl v rozhovoru pro dnešní vydání listu Lausitzer Rundschau. Nyní chce udělat vše pro to, aby si zahrál na světovém šampionátu v roce 2014.

"Mistrovství Evropy bylo mým snem," uvedl pětadvacetiletý útočník, který byl sice členem reprezentačního výběru na Euru před čtyřmi roky, na hřiště se ale nedostal. "Tentokrát jsem chtěl bezpodmínečně hrát," dodal bývalý hráč Teplic a Eintrachtu Frankfurt. Místo toho ale přišel na podzim vážný úraz hlavy s krvácením do mozku, po němž Fenin přiznal, že se dlouhodobě potýká s depresemi. Na čas proto přerušil kariéru, aby se vyléčil. "Můžu si za to sám, že to všechno takhle dopadlo. Stále jsem ze sebe zklamaný," prohlásil. Nyní má před sebou nový cíl, dostat na světový šampionát v Brazílii za dva roky. "Bude to dlouhá cesta, ale já jsem ctižádostivý a chci to určitě dokázat," uvedl někdejší vicemistr světa do 20 let, který za reprezentační A-tým odehrál 16 zápasů a vstřelil tři góly.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,190 26,270
USD 21,900 22,020
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma