Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024., Svátek má Valérie
Počasí dnes 2°C Dešťové přeháňky

Barcelona odložila nejméně do středy mistrovské oslavy Realu

FC Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi (L) celebrates after scoring a goal during the UEFA Champions League football match, round of 16 second leg, FC Barcelona vs Bayern 04 Leverkusen on March 7, 2012 at the Camp Nou stadium in Barcelona. AFP PHOTO/LLUIS GENE. (Photo credit should read LLUIS GENE/AFP/Getty Images) | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Sevillu 3:0, ale na oslavy prvního mistrovského titulu si po tříletém panování Barcelony musí počkat nejméně do středy. Katalánci oslavy královského týmu odložili drtivým vítězstvím 7:0 nad Vallecanem, po němž na lídra ztrácejí tři kola před koncem stále sedm bodů.

Real vyhrál před týdnem zřejmě rozhodující El Clásico nad Barcelonou 2:1 a dnes v poledne zvýšil vedení už na deset bodů díky úvodnímu gólu Cristiana Ronalda a dvěma trefám Karima Benzemy. Ronaldo vstřelil už 43. ligovou branku v sezoně a francouzský útočník Benzema navýšil náskok Realu během tří minut krátce po začátku druhé půle. "To, že jsme dnešní zápas vyhráli, je velice důležité. Už zbývá jen vydržet, abychom zisk titulu zpečetili. V Lize mistrů jsme skončili, takže musíme udělat všechno, abychom vyhráli další nejdůležitější soutěž," připomněl Benzema vyřazení v semifinále Ligy mistrů s Bayernem. Ve středu čeká jeho tým duel na hřišti Athletiku Bilbao. Odcházející kouč Katalánců Pep Guardiola sice večer dal příležitost některým členům širšího kádru na úkor opor, ani ti však s Rayem neměli problémy. Na hřišti Vallecana poslal Barcelonu do vedení Messi ve 26. minutě, v té závěrečné pak uzavřel drtivé skóre 7:0 a vyrovnal se Ronaldovi v tabulce střelců. Záhy po úvodní brance tečoval střelu Alexise Sáncheze do vlastní sítě Rober, zbývající góly madridskému týmu nastříleli Seydou Keita, Thiago Alcántara a dvakrát se prosadil vedle Messiho i Pedro Rodríguez. V souboji o přímý postup do Ligy mistrů si polepšila Málaga, když zdolala Valencii 1:0. Svého dnešního soupeře bodově dotáhla a čtvrtá za ním zůstává jen vinou horšího skóre. Duel rozhodl ve 27. minutě Ignácio Camacho, snahu "Netopýrů" o vyrovnání otupil vyloučením po druhé žluté kartě Sofiane Feghúli. Španělská fotbalová liga - 36. kolo: Villarreal - Pamplona 1:1 (44. Bruno - 72. Raúl García), Real Madrid - FC Sevilla 3:0 (49. a 52. Benzema, 19. Ronaldo), Zaragoza - Bilbao 2:0 (28. Edu Oriol, 51. Apoňo), Málaga - Valencie 1:0 (27. Camacho), Betis Sevilla - Atlético Madrid 2:2 (86. Pozuelo, 88. Pereira - 63. Koke, 90.+4 Falcao), Vallecano - FC Barcelona 0:7 (16. a 90. Messi, 47. a 87. Pedro, 26. vlastní Rober, 38. Keita, 77. Thiago). Tabulka:
1. Real Madrid 35 29 4 2 112:30 91
2. FC Barcelona 35 26 6 3 104:26 84
3. Valencie 35 15 10 10 54:43 55
4. Málaga 35 16 7 12 51:47 55
5. Levante 35 15 7 13 51:48 52
6. Atlético Madrid 35 13 10 12 49:44 49
7. Bilbao 35 12 12 11 49:46 48
8. Pamplona 35 11 15 9 39:55 48