Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Barcelona díky čtyřem gólům Messiho deklasovala Valencii

Hvězdný argentinský fotbalista Lionel Messi vstřelil ve svém dvoustém zápase ve španělské lize čtyři branky a výrazně pomohl Barceloně otočit zápas s Valencií. Obhájce titulu po nedělním domácím vítězství 5:1 ztrácí na vedoucí Real Madrid dál deset bodů.

Svěřencům Pepa Guardioly se na Nou Campu nepovedl vstup do utkání. V deváté minutě zužitkoval Feghouliho centr špatně obsazený argentinský útočník Pablo Piatti a zajistil Valencii překvapivé vedení. Domácí vyrovnali v 22. minutě, kdy Messi zblízka prostřelil brankáře Diega Alvese. Za pět minut se oba aktéři střetli znovu, a přestože valencijský gólman první Messiho střelu skvělým zákrokem vyrazil, na dorážku z bezprostřední vzdálenosti neměl nárok. Čtyřiadvacetiletý Argentinec dokonal hattrick v 76. minutě po dorážce střely střídajícího Tella a své představení završil pět minut před koncem povedeným lobem. Na konečných 5:1 uzavřel skóre v nastaveném čase další náhradník Xavi, vracející se po nedávném zranění. Messi si v tabulce střelců polepšil na 27 ligových branek a na vedoucího Cristiana Ronalda z Realu mu chybí jediný zásah. Athletic Bilbao díky třem brankám v průběhu čtyř minut doma porazil Málagu 3:0 a vyhoupl se na čtvrté místo, znamenající účast v předkole Ligy mistrů. Za baskický celek se v rozmezí 58. a 61. minuty trefili Amorebieta, San José a Toquero.